Олія примули вечірньої для жінок

До недавнього часу про олію примули вечірньої або енотери майже не використовували. Вона стала популярною тільки в останні декілька років. Дізнавшись про властивості олії, жінки уподобали її, і застосовують не лише для догляду за шкірою та волоссям, але і для лікування та профілактики деяких захворювань. Особливо корисна олія енотери для жінок під час менопаузи, оскільки допомагає відновити гормональний баланс. Нечисленні дослідження підтверджують користь олії в цей період.

Олія примули вечірньої для жінок

Енотера або ослинник дворічний був завезений в Європу першими переселенцями з Північної Америки на початку сімнадцятого століття. Ця квітка привернула увагу своєю красою та здатністю розпускати квітки тільки вечірньої пори. Звідси і друга назва «Примула вечірня». Примула – тому, що її квітки схожі на первоцвіт або примулу.

Між тим, корінними народами Америки енотера застосовувалася здавна. Її квіти та листя вживали. А з насіння давили олію, яку застосовували в кулінарії і для лікування.

Олія примули вечірньої славиться за високий вміст незамінних жирних кислот, які потрібні нашому організму для клітинних мембран, вироблення різних гормоноподібних речовин і гормонів. Крім того, жирні кислоти мають важливу роль у функціонуванні головного мозку, потрібні для правильного росту і розвитку.

Олію енотери застосовують для лікування:

 • Шлунково-кишкового тракту;
 • Симптомів менопаузи;
 • Аутоіммунних захворювань;
 • Захворювань шкіри;
 • Геморою;
 • Болі в горлі;
 • Забитів;
 • Ран та тріщин на шкірі.

Олія примули вечірньої при клімаксі.

Олія енотери може використовуватися жінками в період клімаксу, щоб полегшити симптоми, такі як:

 • Приливи;
 • Дратівливість;
 • Зміни настрою;
 • Втома;
 • Здуття живота.

Ці симптоми виникають через зміну гормонального балансу, що відбувається під час цього періоду в житті кожної жінки.
Крім того, період менопаузи жінки можуть мати більш високий ризик розвитку остеопорозу і серцевих захворювань. Більшість жінок страждають від депресії через ці гормональні зміни.

Застосування олії примули вечірньої, як показали дослідження, корисне, щоб зменшити усі ці прояви в період проходження жінками менопаузи та полегшити виникаючий дискомфорт і проблеми із здоров’ям.

Олія енотери підтримує гормональний баланс в організмі жінки, збільшує мінеральну щільність кісткової тканини, знижуючи ризик розвитку остеопорозу.

Як показують дослідження, жінки, які приймали в цей період домішки з олією примули вечірньої, знижувалася частота приливів, їх тяжкість і тривалість.

Олія примули вечірньої для жінок

Олія примули вечірньої при перед менструальному синдромі.

Олія енотери може бути використана для лікування симптомів перед менструального синдрому, який проявляється:

 • Дратівливістю;
 • Тривожністю;
 • Зміною настрою;
 • Болями в животі;
 • Набряканням та болями грудей;
 • Здуттям живота;
 • Головним болем;
 • Нудотою;
 • Блювотою.

Ці симптоми пов’язані із зміною рівня статевих гормонів естрогену і прогестерону, а також серотоніна, які виникають за 5-10 днів перед початком менструації. Олія примули вечірньої, як натуральний природний, а, отже, безпечний засіб, може допомогти зменшити такі прояви, регулюючи гормональний фон та рівень серотоніна в організмі. Пов’язано це з високим вмістом в ній незамінних жирних кислот, які сприятливо діють на організм і допомагають підтримувати загальні гормональні функції в організмі жінки.

Як показують дослідження, приймаючи олію можна впливати на зміни гормонального фону та нейротрансмітерів, які відповідальні за появу цих симптомів. Прийом біодобавок з олією енотери і кальцієм корисно для жінок, що страждають від симптомів перед менструального синдрому.

Олія примули вечірньої при вагітності

Омега- 6 жирних кислот, які є присутніми в олії енотери, потрібні для синтезу простагландинів. Простагландини — це не гормони, а фізіологічно активні речовини, які утворюються в організмі людини під дією незамінних жирних кислот та роблять вплив на різні клітини усіх органів. При недостатній кількості цих речовин, підвищується схильність до утворення тромбів, різних запалень, високого артеріального тиску, збільшення ваги та інших проблем із здоров’ям.

Простагландини мають вплив на регулювання функцій статевих органів жінки. Якщо їх мало в організмі жінки, вона може мати труднощі з вагітністю.

Застосування олії перед пологами може підготувати шийку матки до пологів. За декілька тижнів до пологів жінка може приймати олію. Народні цілителі корінних народів Америки застосовували її упродовж сотень років в останній триместр вагітності.

Наукові дослідження в цій області не дають однозначної відповіді про користь олії енотери для стимулювання шийки матки перед пологами. Але є і позитивні виведення.

Олія примули вечірньої випускається в желатинових капсулах, які містять велику кількість простагландинів. Ці речовини організм сам виробляє в останні тижні перед пологами. Чим більше їх у вашому організмі, тим легше буде процес пологів.

Перед тим, як почати приймати такі добавки для підготовки перед пологами, обов’язково проконсультуватися із своїм лікарем про доцільність такого прийому. Хоча це вважається безпечним для більшості жінок, але можуть бути деякі протипоказання, при яких прийом завдасть шкоди. Тому виходячи з міркувань безпеки здоров’я майбутньої мами і її малюка обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем-акушером.

Адже олія безпосередньо впливає на тонус м’язів матки, що може привести до викидня і передчасних пологів.
Приймати олію потрібно тільки після 36 тижня вагітності. Якщо лікар не виявить ніяких протипоказань. Швидше за все, він дозволить такий прийом і дасть рекомендації як це правильно і краще зробити.

Як правило, щоденний прийом обмежується не більше 500 мг олії на день. Чим ближче пологи, можна збільшити прийом олії до 4 капсул на день. Зазвичай така доза призначається в останні чотири тижні.

При прийомі олії можуть виникнути побічні явища, такі як діарея, нудота. В цьому випадку треба зменшити дозу прийому. Якщо побічні ефекти не проходять, потрібно припинити прийом.
Окрім вживання внутрішньо, можна вставляти капсули з олією безпосередньо в піхву. Це робиться тільки в останні два-три тижні. Норма — одна капсула в день на ніч.

Перед вставлянням капсули в піхву добре вимити руки з милом і продезінфікувати, щоб не занести інфекцію.
Капсула розчиняється впродовж декількох хвилин і олія може витікати на шийку матки.
Крім того, можна легкими рухами втирати олію в області промежини.

Олія примули вечірньої при плануванні вагітності

Число чоловіків і жінок, яким ставиться діагноз безпліддя, багато у всьому світі. Багато хто звинувачує в цьому токсини та шкідливі речовини, тобто екологію нашого сучасного світу, яка забруднює повітря, продукти і, відповідно наш організм. Безумовно, усе це впливає на здатність мати потомство.

Вживання домішок олії примули вечірньої збільшує виробництво цервикальної рідини, яка важлива для зачаття.

Олія примули вечірньої для жінок

Цервикальна рідина має життєво важливе значення для запліднення яйцеклітини сперматозоїдами. У жінок, у яких виробляється такої рідини мало, в недостатній для запліднення кількості, як правило, є труднощі з вагітністю.

Для збільшення виробництва цервикальної рідини рекомендується приймати 500 мг олії три рази на день. Якщо немає позитивних результатів після прийому 1500 мг олії впродовж декількох місяців, дозу можна збільшити в двічі.

Як відомо з досліджень, які проводилися тільки на тваринах, прийом олії для лікування безпліддя цілком виправданий. Вона корисне не лише для жінок, але і для чоловіків, покращує якість сперми.

Олія примули вечірньої від вугрів

Вугри, які виникають при гормональному порушенні, неприємність для багатьох. Але особливу заклопотаність вони викликають у підлітків в період статевого дозрівання. Які тільки способи та косметичні засоби не застосовуються для боротьби з прищами і юнацькими вуграми. Найчастіше, вони все одно здобувають перемогу.

Олія енотери натуральний безпечний засіб лікування такої проблеми. Це особливо актуально для жінок і дівчат, оскільки у них постійно відбуваються гормональні коливання, починаючи від менструальних циклів до менопаузи.

Тому, щоб вирішити цю проблему, потрібно позбавитися її в корені, тобто зменшити прояви гормональних коливань. Жирні кислоти Омега- 6, яких багато в олії, допоможуть регулювати рівень гормонів і вплинути на кількість гормональних прищів і, можливо, позбавити від них назавжди.

Для того, щоб скористатися такими властивостями олії, потрібно приймати щодня по капсулі олії внутрішньо або нанести її на шкіру обличчя. Нанесення олії безпосередньо на шкіру, поліпшить зовнішній вигляд шкіри, сприятиме загоєнню та зменшуватиме прояви шрамів від вугрів.

Олія примули вечірньої для волосся

З передчасним випаданням волосся борються як чоловіки, так і жінки. Самий кращий спосіб позбутися випадання волосся — правильне харчування і достатній доступ усіх поживних речовин з їжею або прийом добавок.

Випадання волосся може бути пов’язане з порушенням гормонального фону. Ця проблема може торкатися не лише жінок, але і чоловіків. У них такі коливання гормонів пов’язані з коливаннями андрогенів, до яких дуже чутливі волосяні цибулини.

Випадання волосся природний процес. Зазвичай замість випавшого волоса з цієї ж волосяної цибулини виростає новий. Але коли підвищується кількість гормонів, ріст волосся зменшується. Облисіння у чоловіків навіть має термін андрогенна алопеція. Це коли спочатку з’являються залисини, що нагадують букву «М», а потім вже набувають знайомої форми у вигляді «U»

Андрогенна алопеція у жінок починається з появи залисин на верхівці або в центрі голови. Жіноче облисіння, як правило, пов’язане з порушенням роботи щитовидної залози, гормональним дисбалансом, дією токсичних речовин.

Тому олія енотери може бути дуже корисною для профілактики випадання волосся та облисіння, завдяки високому рівню незамінних жирних кислот. Спробуйте приймати по 500 мг олії двічі на день. Перші результати можна побачити через півтора, два місяці.

Корисні і маски з олією. Для цього можна втирати олію в шкіру голови або додати її у свій шампунь. Можна додати до олії примули вечірньої ефірну олію лаванди, кипарису, лимоннику.

Олія примули вечірньої для обличчя і шкіри

Олію примули застосовують при шкірних захворюваннях, таких як дерматит, екзема, псоріаз. Згідно з дослідженнями, застосування олії енотери допомагає впоратися з віковими змінами, структурними і функціональними змінами в тканинах шкіри, такими як почервоніння, ущільнення, лущення.

Як правило, екзема викликається алергічною реакцією на продукти харчування, косметику, мило, побутову хімію та інше. Як показують дослідження, олія може допомогти впоратися з багатьма симптомами хвороби: зняти роздратування, свербіж, лущення, залікувати тріщини та інше. Вона зменшує запалення і покращує регенерацію шкіри.

Олія примули вечірньої для жінок

Корисна вона при псоріазі, оскільки жирні кислоти допомагають поліпшити гормональний баланс, травлення. Помітні поліпшення спостерігаються у пацієнтів, що страждають від атопічного дерматиту.

Підійде олія в якості зволожуючого засобу для шкіри обличчя. Вона не комедогенна, не закупорює пори, має ніжний приємний запах і надасть шкірі багато корисних речовин, зробивши вашу шкіру пружною і молодою.
У домашніх умовах можна зробити прекрасний зволожуючий лосьйон для обличчя. Для цього потрібно взяти:

 • 50 грам олії енотери;
 • 40 грам олії ши;
 • 2-3 чайних ложки лавандової води;
 • 4-6 крапель ефірної олії.

Підійдуть ефірні олії ветивера, герані та інші залежно від типу шкіри.
Змішати усі інгредієнти і зберігати в пляшці у холодильнику.

Ефективна олія в зниженні пігментації, яка виникає на обличчі, в області шиї, ліктях та інших місцях. Пігментація з’являється із-за надмірного вироблення меланіну на певних ділянках шкіри. Тому одні ділянки і виглядають темніше, ніж інші. Застосування олії може допомогти вирівняти тон шкіри. Можна приймати її внутрішньо. Особливо, якщо пігментація викликана гормональним збоєм.

Для освітлення шкіри змішати:

 • 50 грам олії енотери;
 • 8 крапель ефірної олії лимона;
 • 4 краплі олії герані;
 • Наносити на шкіру щодня увечері. Зберігати в холодильнику.

Олія примули вечірньої вважається однією з кращих олій для шкіри старшого віку, запобігає старінню, добре зволожує, підвищуючи еластичність шкіри. Вітаміни та інші поживні речовини підтримують шкіру і допомагають залишатися їй молодшою та пружною.

До того ж олія містить багато антиоксидантів, які запобігають окислювальним процесам в шкірі, викликаним дією вільних радикалів.

Олію енотери можна додати у свій нічний та денний крем або приготувати власний омолоджуючий тонік. Для цього потрібно взяти:

 • 2 столових ложки олії аргани;
 • 1 чайну ложку олії енотери;
 • 1 чайну ложку олії кавуна;
 • 6 крапель ефірної олії ладану;
 • 5 крапель ефірної олії лаванди;
 • 5 крапель ефірної олії герані.

Змішати усі інгредієнти та наносити на шкіру обличчя щодня увечері легкими масажуючими рухами. Зберігати в холодильнику.

Олія примули вечірньої, рекомендації щодо застосування.

Олія енотери має густу консистенцію та важко вбирається шкірою. Тому її розводять іншими косметичними оліями.
Термін придатності олії не більше 6 місяців. Щоб продовжити його, олію потрібно зберігати в холодильнику, навіть не розпаковану.

Вона добре поєднується з багатьма ефірними оліями. Тому, ефірні олії треба брати або ті, які відповідають вашому типу шкіри, віку, або які допоможуть вирішити проблеми з шкірою і волоссям.
Перед застосуванням олії обов’язково провести тест на чутливість.

Що стосується застосування олії для лікування, то, якщо немає протипоказань, вона безпечне для всіх.
Застосовувати олію для стимулювання матки перед пологами можна тільки після консультації з гінекологом. Її дія в цьому випадку напрямлена на розслаблення та стискування м’язів матки, тобто на зміну тонусу. І завжди пам’ятайте, що в цій області немає великих наукових досліджень і думки лікарів в цьому питанні дуже суперечливі.

Купити олію можна через Інтернет. Вона продається у багатьох Інтернет-магазинах. Коштує дорого. Але завжди краще купувати у перевіреного надійного постачальника.

Top