Олія примули вечірньої — властивості та застосування

Олія примули вечірньої або енотери — одна з кращих і цінніших косметичних олій по догляду за шкірою та волоссям. Але це не єдине застосування олії. Володіє вона лікувальними властивостями та використовується для лікування деяких захворювань, таких як екзема, перед менструальний синдром, остеопороз та інших.


Такі потужні властивості олії обумовлені наявністю гамма-ліноленової кислоти, яка надає їй протизапальні властивості та підвищує стійкість організму. Що таке олія примули вечірньої, як виготовляють, про властивості і застосування читайте далі в статті.

Олія примули вечірньої

Олію примули вечірньої отримують з насіння рослини під назвою енотера або ослинник дворічний. Ця рослина родом з Північної Америки. Відноситься вона до роду «Зніти».

У Європу вона була завезена на початку 17 століття першими колонізаторами і поступово поширилася по усій території, у тому числі і у нас в Росії. Зараз ослинник можна зустріти в дикорослому вигляді, який росте по узбіччях доріг, уздовж берегів річок та інших місцях. Застосовують його і в декоративному садівництві.

Свою другу назву енотера дістала за подібність з квітками примули і за те, що розпускаються вони вечірньої пори.

Олія примули вечірньої, склад.

Олію енотери отримують з насіння, яке містить до 20 відсотків олії. Отримують її тільки методом холодного віджимання. За своїм смаком і кольором вона схожа на риб’ячий жир.

Олія примули вечірньої є багатим джерелом незамінних жирних кислот Омега- 6. Зокрема, ця олія відмінне джерело гамма-ліноленової і лінолевої кислоти. Обидва види олії є важливими компонентами мієліну, який утворює захисне покриття нервових волокон, а також клітинних мембран нейронів.

Ці жирні кислоти не виробляються організмом і повинні поступати тільки з їжею або у вигляді біологічно активної добавки.
Вміст жирних кислот залежить від місця зростання рослини і може відрізнятися по складу.
Таблиця вмісту органічних кислот олії примули вечірньої.

Олія примули вечірньої

Одна капсула містить 8 відсотків гамма-ліноленової кислоти і 72 відсотки лінолевої. Рекомендована доза прийому — від 4 до 12 капсул на день.

Олія примули вечірньої, властивості.

Ця олія має ряд лікувальних властивостей а, отже, може застосовуватися для лікування деяких захворювань. Олія енотери з високим вмістом незамінних жирних кислот, які потрібні для здоров’я людини і не можуть вироблятися самим організмом. Разом з Омега- 3, Омега- 6 жирних кислот мають важливу роль у функціонуванні головного мозку, для нормального росту і розвитку.

Ці жирні кислоти потрібні в якості носіїв для жиророзчинних вітамінів А, Е, D і вітаміну К. Вони уповільнюють всмоктування поживних речовин в організмі і пригнічують відчуття голоду.
Хімічний склад олії забезпечує їй такі властивості, як:

 • Протизапальні;
 • Відновлюючі;
 • Протимікробні;
 • Протипухлинні.

Вживання олії зміцнює клітинні мембрани та стінки кровоносних судин, покращує їх еластичність, сприяючи зниженню холестерину в крові і попереджаючи утворення тромбів. Ця олія славиться своїми властивостями стабілізувати та підтримувати гормональний баланс в організмі жінок.

Широко відомі властивості олії в косметології. Вона омолоджує шкіру, підтримує здоровий стан волосся і нігтів.

Застосування олії примули вечірньої.

Олію примули вечірньої зазвичай застосовують для лікування шкірних захворювань, таких як екзема. Вона може застосовуватися, також для лікування:

 • Псоріазу;
 • Вугрів;
 • Ревматоїдного артриту;
 • Остеопорозу;
 • Синдрому Рейно;
 • Розсіяного склерозу;
 • Синдрому Шегрена;
 • Раку;
 • Серцево-судинних захворювань;
 • Хвороби Альцгеймера;
 • Диспраксії;
 • Алкоголізму.

Олія примули вечірньої

Приймають олію для зниження високого холестерину в крові, нормалізації симптомів перед менструального і клімактеричного періодів.
Деякі люди вживають біодобавки з олією:

 • При синдромі хронічної втоми;
 • Астмі;
 • Ушкодженнях нервів, пов’язаних з діабетом;
 • Свербежі;
 • Нейродерміті;
 • Гіперактивності у дітей;
 • Дефіциті уваги, пов’язаний з СДВГ;
 • При схудненні;
 • Коклюші;
 • Ожирінні;
 • Шлунково-кишкових захворюваннях, включаючи виразковий коліт і синдром роздратованого кишечника;
 • Пептичній виразці.

Жінки застосовують олію енотери для нормалізації високого кров’яного тиску, для полегшення пологів, болю в грудях, ендометріозі.

У вигляді біологічно активної добавки олію енотери застосовують як джерело незамінних жирних кислот.

Як застосовувати олію примули вечірньої?

Не всі застосування олії примули вечірньої з лікувальною метою підтверджені науково. Але деякі з них мають під собою наукову обґрунтованість. Ось приклади застосування цієї олії для лікування деяких захворювань.

Олія примули вечірньої проти екземи.

Це хронічне захворювання характеризується появою запаленої, сверблячої, з тріщинами шкіри. В деяких випадках можуть бути нариви і вологі виразки.

Хоча конкретні причини екземи не відомі, як припускають, причиною цього захворювання можуть бути поєднання спадкових та екологічних чинників. Екзема, як відомо, поновлюється нападами, які можуть привести до потовщення і появи темних плям на шкірі. Це може вплинути на загальний зовнішній вигляд пацієнтів та мати негативний вплив на якість їх життя.

Олія енотери допомагає зменшити симптоми цього стану, такі як свербіж, почервоніння і лущення. Вона також покращує зволоження шкіри.
Регулярне використання олії енотери може допомогти запобігти загостренням екземи. Це може поліпшити зовнішній вигляд шкіри і, таким чином, поліпшити якість життя хворого.

Яким чином це пояснюється? Олія енотери допомагає зменшити симптоми екземи, регулюючи реакцію імунної системи. Вона також зволожує шкіру та запобігає сухості, що інакше може привести до загострення екземи, допомагає поліпшити тонус і текстуру шкіри та зробити її більш пружною і гладкою.

Олія примули вечірньої

Як показали дослідження, дефіцит незамінних жирних кислот, таких як гамма-ліноленова, може привести до збільшення ризику появи екземи. Крім того, вони довели ефективність олії примули вечірньої для лікування екземи і зняття загострень.

Мета-аналіз досліджень показав помітне полегшення симптомів екземи, таких як свербіж, висип та почервоніння у пацієнтів, які при лікуванні застосовували олію енотери. Особливо корисне застосування олії при не запущеній формі хвороби, що допомагає знизити дозу стероїдних препаратів.

Сприятливий ефект олії примули вечірньої у пацієнтів, що страждають від екземи був доведений в ході іншого дослідження. Було встановлено, що системне введення цієї олії може поліпшити біофізичні параметри шкіри у пацієнтів.

Біофізичні параметри вважаються показниками у вікових функціональних та структурних змінах в тканинах шкіри. Подвійне рандомізоване, плацебо-контрольоване дослідження, досліджували на вплив олії енотери, що містить велику кількість гамма-ліноленової кислоти на трансепідермальні втрати води, вологості шкіри, шорсткість, почервоніння, еластичність.

У кінці дослідження спостерігалося помітне поліпшення цих параметрів. Це дослідження підтвердило думку, що гамма-ліноленова кислота є однією з найважливіших жирних кислот, необхідних для підтримки здоров’я шкіри.

Був зроблений висновок про те, що дефіцит цієї поживної речовини може привести до уражень шкіри. Це може привести до зниження зволоження шкіри та збільшення втрати води, почервоніння епідермісу, що може погіршити симптоми екземи. Таким чином, пацієнтам з екземою рекомендується користуватися олію енотери для профілактики загострення і лікування.

Інше дослідження показало гарні результати з використанням олії енотери в лікуванні атопічного дерматиту. Контрольовані випробування показали значне поліпшення симптомів хвороби. Пацієнти, що приймали цю олію, мали меншу сухість, запалення та загострення, в порівнянні з контрольною групою.

Олія примули вечірньої від коліту.

Олія енотери застосовується в лікуванні неспецифічного виразкового коліту. Це хронічне захворювання, яке вражає товсту кишку. Виразковий коліт виникає внаслідок запалення слизової оболонки кишечника, що призводить до утворення виразок.

Загальні симптоми виразкового коліту включають біль в животі, неправдиві позиви до випорожнень, кровотеча при проходженні калу та інші. Якщо не лікувати цю хворобу своєчасно та належним чином, це може привести до таких ускладнень, як рак товстої кишки.

Олія енотери може забезпечити полегшення симптомів неспецифічного виразкового коліту та запобігти розвитку хвороби. Вона також може допомогти зменшити ризик його ускладнень.

Олія енотери допомагає в лікуванні виразкового коліту, діючи в якості протизапального засобу. Це зменшує ушкодження слизової оболонки товстої кишки та запобігає запаленню. Вона також знижує ризик виразки, шляхом посилення процесу відновлення пошкодженої слизової оболонки. Це сприяє швидшому загоєнню тканин в кишечнику та допомагає підтримувати цілісність шару слизової оболонки.

Жирні кислоти, присутні в олії примули, інгібірують хід виразкового коліту, забезпечуючи протизапальну реакцію та запобігаючи розвитку цього стану.

Протизапальна дія, цих жирних кислот виділених з енотери, була вивчена в дослідженні учених. Як показали такі дослідження, олія робить благотворний вплив на хворобу і значно знижує запалення та ускладнення, пов’язані із захворюванням.

Олія примули вечірньої

Олія примули вечірньої від остеопорозу.

Пацієнтам, що страждають від остеопорозу, рекомендується приймати добавки олії енотери постійно, щоб понизити ризик переломів. Остеопороз є захворюванням, яке відбувається із-за втрати кісткової тканини, внаслідок чого кістки стають пористими і схильними до переломів. Щонайменша травма може привести до перелому.

Остеопороз, може також привести до болів в ногах і горба у верхній частині спини. Частота цього захворювання вища у жінок в пост менопаузі. Гормональний дисбаланс в цей період може впливати на процес утворення кісткової тканини, що і призводить до пористості кісток.

Олія енотери може допомогти в лікуванні цього стану у безпечній і ефективній формі. Вона покращує мінеральну щільність кісткової тканини і робить сильніше, що знижує ризик переломів.

Вона також регулює вироблення і виділення гормонів, таким чином, знижуючи ризик цього захворювання в період менопаузи у жінок.

Дослідження, проведені з метою довести корисність примули при остеопорозі показали хороші результати. Згідно з цими дослідженнями значне поліпшення та підтримка мінеральної щільності кісткової тканини, може бути досягнута за допомогою комбінації олії примули вечірньої, риб’ячого жиру та біодобавок кальцію.

Проте, немає достатніх доказів, щоб підтримати ефект введення жирних кислот для профілактики остеопорозу.

Олія примули вечірньої при ревматоїдному артриті.

Ревматоїдний артрит є одним з видів хронічного артриту, в суглобах на обох сторонах тіла, таких як обидві руки, обидва зап’ястки, або обох колінах. Це аутоіммунне захворювання, яке означає, що імунна система організму атакує свої власні здорові тканини. Причиною ревматоїдного артриту є поєднанням генетичних, екологічних та гормональних чинників.

Деякі дослідження показують, що олія примули вечірньої може бути відповідним природним засобом для лікування ревматоїдного артриту. Дослідження, проведене з метою виявлення впливу олії при лікуванні цього захворювання, показало, що у більшості пацієнтів спостерігалися значні поліпшення симптомів, таких як уранішня скутість, біль. Проте потрібно відмітити, що прийом олії в цьому випадку має бути тривалим, не менше одного-трьох місяців.

Але все таки, великих наукових даних для повного затвердження про позитивний вплив олії енотери при ревматоїдному артриті, ще недостатньо, щоб зробити остаточні висновки.

Шкода і протипоказання олії примули вечірньої.

Олія примули вечірньої застосовувалася для лікування ще індійцями Північної та Південної Америки. Нині олія широко досліджується для застосування з лікувальною метою. Але, як було сказано вище, не проведено досить наукових досліджень.

При застосуванні олії можуть бути також побічні ефекти, які можуть проявлятися нудотою, болем в животі, головним болем. Іноді біль в животі і рідкі випорожнення можуть говорити про високе дозування. В цьому випадку потрібно зменшити.

Необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність прийому препарату у тому випадку, якщо вживаєте ліки для розрідження крові або антикоагулянти, від високого тиску.

Протипоказаний прийом олії при судомах, при лікуванні шизофренії, оскільки може бути не сумісність таких препаратів з олією та збільшення ризику появи судом.

З обережністю потрібно відноситься до вживання олії при епілепсії.
При плануванні операції припинити застосовувати олію за два тижні до неї, оскільки вона може збільшити вірогідність кровотечі.

Як красиво розпускається примула вечірня або рослинник, дивіться відео.

 
 
Top