Олія розторопші: користь і шкода, як приймати

Колючу смітну рослину з фіолетовими квіточками багато хто називає чортополохом. Друга його назва – розторопша плямиста. З давніх часів використовувалася ця рослина в народній медицині. Найбільш цінується олія, отримана з цієї рослини. До цього дня олію розторопші призначають в медичних цілях. Її визнала як народна, так і офіційна медицина. У яких випадках застосовують олію розторопші : користь і шкода, як приймати – ці відомості описані нижче.

Факти, що підтверджують корисність олії з цієї дивовижної рослини

Олія розторопші: користь і шкода, як приймати

Склад олії говорить сам за себе:

  • вітаміни (А, Е, Д, В);
  • мікроелементи – кальцій, магній, хром, залізо і інші;
  • кислоти Омега 6 і 9, багато інших жирних кислот;
  • комплекс природних речовин – силимарин.

Всього ж у складі цього продукту налічують понад 200 корисних складових, здатних благотворно впливати на стан людського організму. При регулярному прийомі олії можна надовго розпрощатися з поганим самопочуттям.
Олія має гепатопротекторні властивості: допомагає надійно захистити печінку. Вона виводить з організму токсичні речовини, захищаючи не лише печінку, але і увесь людський організм.
Допомагає знизити ризик виникнення онкологічних хвороб. Омолоджує клітини. Силімарин здатний уповільнити проникнення токсинів в клітинні мембрани при отруєнні грибами.
Корисно приймати цю олію для профілактики хвороб ШКТ (гастритів, коліту, виразок) і запорів : вона має здатність затягувати рани та досить м’яко очищати кишківник.
Підвищує захисні сили людини, зміцнює імунітет. При застуді людина набагато швидше справляється з хворобою, якщо приймає цю речовину.
При зовнішньому застосуванні здатна вилікувати опіки і рани. Косметологія пропонує застосовувати цей продукт для приведення волосся в нормальний стан, для шкірного покриву олія не виявиться зайвою.
У гінекології використовують для профілактики і лікування запальних процесів. Допомагає в лікуванні різних ерозій.
Стоматологи також використовують цей цінний продукт. З його допомогою виліковують стоматити, гнійні хвороби ротової порожнини, гінгівіт.

Протипоказання для застосування олії чортополоху

Як у всяких ліків, у цієї олії існують свої обмеження в застосуванні. Ось деякі з них:

  • діти, що не досягли трьох років (не застосовують внутрішньо), для зовнішнього застосування цей вік – не перешкода;
  • тільки після попередньої згоди лікаря на застосування цієї олії, вагітні жінки можуть вживати її всередину. Матерям, що годують немовлят, слід також бути обережними з цією олією. Адже вона з материнським молоком потрапляє до дитини в організм;
  • при каменях в жовчному міхурі слід з обережністю підходити до прийому цієї олії, адже вона має сильну жовчогінну дію;
  • слід строго дотримуватися наказаного дозування. Передозування багате неприємностями.

Форми прийому олії

Внутрішній прийом: обов’язково за 30 хвилин до трапези. Дворазовий добовий прийом у кількості 1 чайної ложки на прийом буде досить для підтримки серцево-судинної системи в нормі. При лікуванні печінки і шлунково-кишкового тракту слід дотримуватися такої ж схеми. Тривалість прийому складає один місяць. Потім обов’язковий проміжок завдовжки в декілька місяців, коли олію розторопші не приймають. При необхідності курс лікування повторюють.
Зовнішнє застосування: марлеві пов’язки, змочені в олії, накладаються на обпалені місця або на рани. Велике застосування знайшло цю олію в косметології: маски для волосся та обличчя, крему для рук і тіла. Ось неповний перелік того, як можна використати зовнішньо цей продукт.

Top