Отит — лікування народними засобами у дітей і дорослих в домашніх умовах

Біль у вухах — це один з най не приємніших відчуттів, і вилікувати її, не знаючи причин, неможливо. Отит і його лікування народними засобами — це досить цікаве питання. На сьогодні за допомогою народних методів можна вилікувати безліч різних захворювань, якщо знати секрети їх застосування. У нашій статті ми готові розповісти вам про ці секрети.

Перше, що слід уточнити — це саме поняття «отит». Так називають хворобу, при якій може запалюватися середнє вухо із-за проникнення туди інфекції. Отит буває трьох видів: внутрішнього, зовнішнього і середнього вуха. Найчастіше таке захворювання лікується за допомогою медикаментів, проте, небагато знають, що народні методи для лікування отиту діють не менш ефективно.

Пропонуємо вам ознайомитися з симптомами такого захворювання як отит, а також із способами його лікування.

Симптоми

Перш ніж розглянути симптоми такого захворювання як отит, попереджаєму, що ставити собі діагноз самостійно не можна ні в якому разі! Спочатку вам треба порадитися з лікарем, навіть якщо ви виявили у себе усі симптоми отиту, і тільки після підтвердження діагнозу приступати до лікування.
Одним постійним симптомом отиту є сильний біль у вусі або в обох вухах, а вже по тому, як вона себе проявляє, розрізняють три види отиту:

 • Внутрішній отит — це найнебезпечніший вид захворювання.
  Він характеризується іноді виникаючим запамороченням, блювотою і жахливими болями у вухах. Лікувати таке захворювання за допомогою народних засобів протипоказано, оскільки в цьому випадку вам допоможе тільки лікар!
 • Середній отит характеризується підвищеною температурою тіла, гострими болями у вусі, які увесь час пульсують, а також може проявлятися шум у вухах і виділення гною.
 • Зовнішній отит — найпоширеніша форма отиту. Характеризує її ниючий вушний біль, який посилюється при натисканні на вушну раковину.
  При зовнішньому отиті можуть розпухнути лімфовузли і з’явитися свербіж усередині вуха.

Після того, як ви виявили у себе симптоми отиту, не можна приступати до самолікування! Треба відразу ж звернутися до лікаря, який призначить вам лікування.

Лікування

Лікування отиту залежить від того, який з трьох видів цього захворювання був діагностований. У нашій статті ми пропонуємо вам розглянути варіанти лікування зовнішнього і середнього отиту у дорослих і дітей в домашніх умовах.

Перший засіб, за допомогою якого можна вилікувати отит, це заячий жир. Його слід підігріти, щоб він розтанув, і закапати в обидва вуха. Після цього до вух треба прикласти мішечок з теплою сіллю. Такий спосіб можна застосовувати, тільки, при не гнійному отиті.

Ось ще декілька методів лікування отиту в домашніх умовах:

 • Необхідно узяти половину столової ложки сушених квітів полину, потім залити їх 65 грамами спирту і відправити настоюватися в темне місце, на два тижні. Суміш треба буде періодично збовтувати, а коли вона буде готова, вам треба буде узяти шматочок вати, змочити його цим настоєм і вкласти у вухо на ніч.
  Через декілька днів після таких процедур, отит повинен буде почати відступати.
 • Ріпчаста цибулина теж допоможе вилікувати отит. Для цього треба буде нарізувати її невеликими прямокутниками і два з них покласти у вуха. Згори усе це необхідно накрити хусткою. Такі процедури краще всього проводити двічі в день: вранці і увечері.
 • Також допомогти лікувати отит вам може прополіс. Для цього необхідно настояти цей >продукт бджільництва на горілці протягом доби, потім змочити ватний тампон і покласти у вуха на декілька хвилин. Проводити такі процедури слід три рази в день.
 • Ще один хороший засіб проти отиту — це настій лаврового листя. Щоб його приготувати, вам треба два середні лаврові листи залити окропом і дати настоятися пару годин. Коли настій охолоне, його можна крапати у вуха по два рази в день.

Попри те, що за допомогою народних засобів можна вилікувати гнійний, гострий, адгезивний і грибковий отит, хронічну форму в домашніх умовах не можна вилікувати. У будь-якому випадку вам необхідно буде звернутися до лікаря, щоб він обстежив ваші вуха.

Отит - лікування народними засобами у дітей і дорослих в домашніх умовах

Відео матеріали

 
 
Top