Півонія – корисні та лікувальні властивості

Півонія – корисні та лікувальні властивості

У даній статті ми зможемо познайомити вас з півонією лікарською, розповісти про її корисні лікувальні властивості, способи застосування в народній медицині і ознайомити з протипоказаннями до застосування. Що таке півонія лікарська? Це лікарська садово — декоративна рослина. Стебло рослини грубе, має складні і великі листи. Розквітає півонія красивими, великими квітками, білого, рожевого або пурпурного кольору.

На верхівці стебла знаходиться по одній квітці. Рослина культивується, в основному в квітниках і садах як декоративна. У фармакології вживають тільки квітки рослини. У народній же медицині використовується крім квіток і кореневище півонії.

Півонія лікарська корисні лікувальні властивості

Якими лікарськими властивостями володіє півонія? Півонія лікарська містить в собі дубильні речовини і флавоноїди. Завдяки цим елементам рослина володіє протисудомними, протизапальними, заспокійливими, жовчогінними і кровоспинними властивостями.

Півонія лікарська застосування в народній медицині

Як застосовується півонія лікарський в народній медицині? Широко поширені препарати на основі півонії для лікування епілепсії, подагри, шлунково-кишкових захворювань. Коренем півонії лікують виразку шлунка, використовують його при малярії і лихоманці, при зубному болю.

Півонія лікарська застосування в народній медицині

Також півонія застосовується при лікуванні:

  • як кровоспинний;
  • жовчогінний;
  • при лікуванні діабету;
  • при подагрі;
  • знеболюючий засіб.

Відвар або настоянка півонії застосовується при порушенні циклу менструації, для посилення лактації. Застосовується такий відвар при нервової збудливості, при частому серцевому ритмі. Застосовують відвар при судомах, припадках, спазмах травної та сечі — видільної системи. Лікують відваром півонії пневмонію, бронхіт, а також, туберкульоз.

Кореневища півонії застосовуються при лікуванні діабету, хворобах шлунка, при гепатиті, підвищеному тиску, жіночих хворобах, а також, для лікування судин сітківки очей. Настоянка півонії має седативну дію.

Щоб приготувати відвар півонії, заливають літром води двадцять грамів порошку коренів. Суміш повинна закипіти. Потім її проціджують і остуджують. Відвар потрібно приймати маленькими порціями цілий місяць. Роблять тритижневу перерву, і курс повторюють.

Можна застосовувати настоянку півонії, яку зараз можна придбати в будь-якій аптеці . Приймаючи  по краплях від 15 до 25. Бажано рекомендації лікаря.

Препарати на основі кореневища ефективні для лікування кишково-шлункових захворювань, виразкового гастриту, діареї, і навіть раку печінки. Раніше застосовувався для лікування геморою, малярії, струсу мозку, головних болів. Настій трави приймають при паралічі, епілепсії. Настій з коренів півонії застосовують для збільшення зростання і зміцнення коренів волосся.

Півонія лікарська протипоказання

Якими протипоказаннями володіє півонія лікарська? Не рекомендується застосовувати вагітним жінкам, так як загрожує викиднем. При передозуванні з’являється нудота, блювота, діарея, запаморочення, загальна слабкість.

 
 
Top