Померанцевий мед — властивості

Для багатьох Помаранцевий мед мало знайомий сорт меду. Іноді його можна зустріти на ярмарках меду під назвою цитрусовий. Правильною буде і та, і інша назва. Цей мед зібраний з квіток апельсина, мандарина, лимона, грейпфрута і інших цитрусових рослин. Ці плодові дерева, як правило, ростуть поруч і виділити окремо чисто монофлерний вид меду дуже складно.


Є, звичайно, великі плантації цих дерев, де можна зібрати кожен вид меду окремо. Але в нашій країні зробити таке важко. Тому частіше ввесь такий мед вважається не монофлерним, а поліфлерним і об’єднують його під однією загальною назвою цитрусовий або Помаранцевий мед.

Померанцевий мед - властивості

Помаранцевий мед склад і властивості

Квітки цих рослин дуже привабливі для бджіл, і вони охоче відвідують їх, збираючи ароматний нектар. На смак мед із злегка відчутним цитрусовим присмаком і ароматом. Солодкість — середня з ледве вловимою кислинкою, без гіркоти.
Колір свіжого меду ясно-жовтий. При кристалізації стає білим пастоподібної консистенції, в якій практично не відчуваються кристали меду.
Як і усі інші види меду, цитрусовий мед містить:

 • Слідову кількість мінералів, таких як кальцій, цинк, бор, марганець, мідь, калій, натрій, магній, селен;
 • Вітаміни;
 • Сахара: фруктоза і глюкоза;
 • Воду;
 • Антиоксиданті з’єднання;
 • Амінокислоти;

Кількість мінералів залежить від місцевості, де зростають цитрусові дерева. Чим темніший мед, тим більше в ньому мінеральних з’єднань.
Що стосується вітамінів, то він має високий вміст В3, В5, В2, В9, вітаміну С.
Цитрусовий мед має низьке діастазне число, яке коливається в межах 9,6-12,5.
Вміст 100 грамах меду:

 • Фруктози 38,7 — 41,3 грамів;
 • Глюкози 31,4-33,5 грам
 • Сахарози — 1,2 грама.

Співвідношення:

 • Фруктоза + глюкоза — 70,1-73,6 грам;
 • Фруктоза/глюкоза 1,24-1,36.

Вміст води на 100 грам складає 16,6 грама.
У помаранчевому меді немає жирів і холестерину.
Кристалізується мед повільно і довго лишається рідким. Як і будь-який інший мед, цей мед має високу калорійність: в одній столовій ложці міститься 64 калорії.

Корисні властивості помаранчевого меду

Мінерали, які присутні в його складі, допомагають підтримувати електролітний баланс в організмі. Цукор, який представлений, в основному, фруктозою і глюкозою, є потужним джерелом енергії.
Цей вид меду хоча і не має сильної антиоксидантної активності, але в ньому є присутніми речовини з антиоксидантними властивостями. Тому можна сказати про протизапальні і протиалергійні властивості і його можна їсти при застудних захворюваннях, кашлі, грипі.

Як показали дослідження, цитрусовий мед має сильну антибактеріальну активність і може діяти проти бактерійних штамів стафілокока і Е.Coli.

Мед сприяє швидшому загоєнню ран завдяки антибактеріальним властивостям і вмісту цукру. Антибактеріальні властивості впливають на патогенну мікрофлору, тоді як цукор поглинає вологу, що і сприяє загоєнню.

Мед покращує сон, головним чином тому, що він стабілізує рівень цукру в крові і сприяє вивільненню мелатоніну, гормону, який потрібен для нормального сну.

Одне з досліджень показало, що Помаранцевий мед може бути корисним при алкогольній інтоксикації. В середньому він підвищує швидкість виведення етанолу з крові і зменшує період інтоксикації.
У народній медицині цей мед часто застосовують при різних кишкових захворюваннях, нервовому перезбудженні.

Застосування в кулінарії

Помаранцевий мед можна використовувати у якості замінника цукру для чаїв і інших напоїв. Він покращує смак салатів, додають його в каші.

При приготуванні м’яса, особливо птаха і свинини, можна робити глазурування, що зробить смак м’яса ще смачнішим.
М’який смак цього меду робить смачним і випічку. Тому, він може бути відмінною заміною цукру у випічці. Ще один плюс цитрусового меду — він надає не лише унікального смаку і аромату виробу, але і зберігає його свіжість довше. Природна вологість меду запобігає плісняві і не дає булочкам або печиву швидко засихати.

Добре поєднується він з сиром, додають в йогурт, морозиво, у фруктові салати.

Помаранцевий мед шкода і протипоказання

Попри те, що цей мед, у порівнянні з деякими іншими видами меду, має нижчий гликемічний індекс, все ж хворим на цукровий діабет треба мати обережність при його вживанні. Обов’язково проконсультуватися з лікарем про доцільність включення цитрусового меду у своє меню і скласти кількісний об’єм споживання.
Крім того, людям, що страждають від надмірної ваги також треба обмежувати вживання меду, пам’ятаючи про його калорійність.

Протипоказаний він людям з індивідуальною непереносимістю продуктів бджільництва.

Як вибрати і зберігати мед

При купівлі треба віддати перевагу меду, що не піддавався пастеризації. Пастеризований мед довше не кристалізується, але деякі корисні речовини втрачаються.
Зберігати його можна при кімнатній температурі. Хоча є рекомендації для зберігання при температурі на вище 5 градусів.

До мінусів цього меду можна віднести те, що з часом він втрачає свій аромат, який йому забезпечують терпенові з’єднання. Через рік можна взагалі не відчути цитрусового аромату.

Відрізнити Помаранцевий мед від підробки легко. Треба обов’язково його понюхати і спробувати на смак. Повинні обов’язково відчуватися нотки цитрусового аромату і відчуватися цитрусовий після смак. Якщо цього немає, то, можливо, мед довго зберігався або взагалі не має ніякого відношення до помаранчевого меду.

Related Post

 
 
Top