Пшоняна каша користь і шкода

Пшоняна каша — це дивно смачний, красивий і корисний продукт. Пшоняна каша з’явилася в Китаї дуже давно. В Україні каша прижилася через свою невибагливість до суворих погодних умов. З 18 століття ця «сонячна» каша радує нас. Пшоняна каша, користь і шкода її вивчені дуже добре.

Лікувальні властивості каші


Екологічна обстановка неблагополучна на всій планеті. Смог, радіація, антибіотики та інші токсичні речовини — завдають істотної шкоди організму. Пшоняна каша — це продукт, який може виводити токсини, важкі метали. Для хворих, які тривалий час приймали антибіотики або людей, що живуть в поганій екологічній обстановці — пшоняна каша повинна бути звичним, щоденним продуктом харчування. Ослаблені хворі за допомогою пшоняної каші встають на ноги набагато швидше.

Пшоняна каша користь і шкода

В каші міститься мікроелемент «сердечників» калій. За допомогою калію поліпшується робота серця. Для підтримки еластичності судин, калій теж необхідний.

Вміст магнію допоможе нормалізувати розумову діяльність, знизить сприйнятливість до стресів, поліпшить роботу серця і вилікує судоми литкових м’язів.

Кремній і фтор поліпшать засвоєння кальцію з будь-яких джерел. При достатньому надходженні кальцію з їжею волосся, нігті і зуби будуть красивими і здоровими. Мідь, що міститься в пшоняній каші, надає еластичність м’язам і корисна для спортсменів.

Пшоняна каша є профілактикою атеросклерозу. Вона має ліпотропну дію. Каша не дає всмоктуватися більшій кількості жирів, що надходять з їжею. Для дієт каша стане цінним продуктом. Її можна використовувати як основний дієтичний продукт і в розвантажувальні дні. Звичайно, для дієти кашу потрібно готувати без масла і на воді, інакше результат буде протилежним. Але пшоняна каша смачна сама по собі. Рекомендують, для поліпшення смакових якостей додавати фрукти, гарбуз, ізюм, горіхи та ін.

Завдяки вітаміну В1 стабілізується нервова система. Якщо снідати пшоняною кашею, то відчуття голоду довго не настане. Пшоняна каша ефективно знижує цукор в крові і підходить діабетикам. Вітаміни В2 і В5 покращують стан роздратованої шкіри і ослабленого волосся. Вони допомагають вилікувати лупу і вугровий висип. Вся група вітамінів В здатна нормалізувати артеріальний тиск.

Потрібно включати в свій обов’язковий раціон пшоняну кашу кожен день. Підвищується імунітет, йде профілактика онкологічних захворювань, поліпшується функція дихальної системи — це далеко не всі позитивні моменти вживання пшоняної каші.

Рослинний білок і амінокислоти містяться в цій каші у великих кількостях. Це робить її незамінною для вегетаріанців. Каша допомагає дітям рости сильними і здоровими.

Протипоказання вживання пшоняної каші

 

Протипоказання вживання пшоняної каші

На жаль, такий смачний і всіма улюблений продукт має ряд протипоказань. Користь і шкода пшоняної каші вивчені досить добре. Можна говорити про наступні протипоказання:

  • Знижена кислотність шлунка;
  • Схильність до закрепів;
  • Чоловікам не рекомендується їсти пшоняну кашу у великих кількостях, вона знижує потенцію. Але в розумних межах, один раз в тиждень вона принесе тільки користь;
  • Захворювання щитовидної залози.

Пшоняна каша — це дуже смачно. В Україні вона з’явилася давно, тому всіляких рецептів з цієї кашою багато. З каші роблять десерти, пудинги, печуть млинці — кожна людина знайде рецепт до смаку і буде насолоджуватися здоровим харчуванням. На сьогоднішній день життя задає шалений темп кожній людині. Справлятися з проблемами і хворобами стає все важче. Але, приділяючи увагу своєму харчуванню, можна залишатися життєрадісним і активним завжди.

Дуже корисне і цікаве відео про пшоняної каші:

 
 
Top