П’яткова шпора лікування народними засобами йодом

Однією з поширених хвороб опорно-рухової системи є шпора п’яти. У переважній більшості випадків ним хворіють представниці слабкої статі. Людина при ходьбі намагається не наступати на ногу повністю. Якщо ж це відбувається, то вона відчуває різкий біль, ніби наступила на гострий предмет. Причин шпори п’яти може бути декілька: це інфекційні захворювання, плоскостопість, різні травми, зайва вага і так далі.

Той, хто виявив у себе шпору, поставить перед собою 2 важливі завдання: короткострокове і довгострокове. Короткостроковим завданням є зменшення больових відчуттів, довгостроковою — повне зникнення шпори п’яти. Впоратися з обома проблемами допоможуть народні засоби.

Шпора п’яти: лікування народними засобами (йодом)

piatkova shpora likuvannia narodnimi zasobami yodom

Якщо ви давно знайомі із засобами народної медицини, швидше за все, ви в курсі, що одним з ефективних і надійних засобів лікування різних болячок є йод. Існує величезна кількість рецептів для застосування йоду і за наявності у вас шпори п’яти. Розглянемо деякі з них.

  • Вам знадобиться дві пігулки аспірину і йод. Пігулки треба подрібнити до стану порошку і додати в них пару крапельок йоду. Потім треба узяти вату, обмотати її бинтом або ХБ тканиною, змочити в розчині і прикласти до шпори п’яти. Компрес необхідно зафіксувати. Зробити це можна за допомогою того ж бинта. Щоб посилити лікувальний ефект, треба утеплити компрес. Для цього чудово підійдуть щільні вовняні шкарпетки або махровий рушник, яким обмотують стопу.
    А якщо накласти згори шар целофанової плівки, то вироблення тепла піде ще швидше. У день треба провести таку процедуру три рази і повторювати лікування кожного тижня.
  • Є в народній медицині ще один варіант компресу, і приготувати його дуже просто. Вам знадобиться йод (50 мілілітрів), сіль (чайна ложка) і мед (столова ложка). Усі компоненти треба змішати. Потім виконайте стандартні дії: змочіть в суміші тампони з вати або ХБ тканина, прикладіть до шпори п’яти, обмотайте целофаном і зафіксуйте бинтом. Цей компрес витримується близько 15 хвилин.
  • У якості не лише корисного, але і приємного методу лікування виступають ванночки з додаванням йоду. Воду для них треба підготувати досить гарячу, а тримати ноги слід до повного її охолодження (як правило, час процедури займає 10 хвилин). Якщо ви застосовуєте для усунення шпори п’яти спеціальні лікувальні мазі, то сміливо можете наносити їх перед проведенням цієї процедури. Йод посилить ефект всмоктування активних речовин.

Усі вищеперелічені методи використання йоду відмінно знімають біль, але вони мало допомагають в усуненні самої причини хвороби. Тому доцільним буде розгляд і таких народних засобів, як настоянки з лікарських рослин.

Лікувальні настоянки для шпори п’яти

Багато настоянок дозволяють впливати на причину виникнення хвороби. Розглянемо деякі рецепти.

  • Настоянка з квіток бузку. Вам знадобляться сухі квітки цієї рослини і горілка (чи спирт) в співвідношенні один до десяти. Настоюють бузок упродовж десяти днів, після чого фільтрують. Перед прийомом (уранці і увечері) ложку настоянки треба розбавити в склянці води.
  • Настоянка акації. Процес приготування такий же, як і у попередньої настоянки, тільки квітки і спирт необхідно брати в співвідношенні один до трьох. Приймати її краще зовнішньо, щодня змащуючи шпору п’яти.
  • Настоянка з кедрових горішків. Вам знадобиться горілка (200 мілілітрів) і горішки кедрові (20 грам). Подрібніть горішки, покладіть в скляну ємність і додайте горілку. Настоюйте упродовж одного тижня. Приймайте одну ложку настоянки (можна розбавленою у воді) перед їдою.

 
 
Top