Ревматоїдний артрит народні методи лікування

Аутоімунна хвороба, що вражає сполучні тканини дрібних, а потім і великих суглобів, має назву ревматоїдний артрит. Основними несприятливими факторами, що впливають на виникнення захворювання, вважається забруднена екологія, неякісне харчування й питво, перенесені респіраторні або інфекційні захворювання, а також ведення неправильного способу життя в поєднанні з шкідливими звичками. Нерідко велику роль грає спадкова схильність. Хвороба часто супроводжує старше покоління, переважно жіноча стать.

Ревматоїдний артрит народні методи лікування

Основні симптоми ревматоїдного артриту

Захворювання в початковій стадії вражає сполучну тканину дрібних суглобів — кисті рук, супроводжуючись почуттям скутості пальців, онімінням, поколюванням. Потім приєднуються больові відчуття і набряк. Хвороба часто вражає кілька пальців руки і призводить до деформації кисті. Потім хвороба прогресує і вражає більше великі суглоби. У місцях уражених суглобів промацуються тверді вузлики невеликого розміру, з’являється біль і м’язова слабкість.

Лікування захворювання полягає в ліквідації запалення в місці ураженого суглоба, відновленні функцій і обмінних процесів в суглобовому хрящі. Важливо правильно підібрати лікарські препарати в боротьбі з артритом, щоб запобігти подальшому руйнуванню в суглобі. Медикаментозні засоби найбільш ефективні в поєднанні з фізіотерапією, лікувальною фізкультурою і застосуванням народних методів, але обов’язково повинні призначатися фахівцем.

Основні симптоми ревматоїдного артриту
Ревматоїдний артрит: симптоми, лікування народними засобами в домашніх умовах

У боротьбі із захворюванням за допомогою народних методів ефективно використання очищувальних весь організм процедур, із застосуванням зовнішніх мазей і настоїв для розтирань і аплікацій на уражені ділянки.

В якості загальнозміцнюючих засобів народні цілителі радять влаштовувати щотижневі розвантажувальні дні з очищенням внутрішніх органів травної системи, дотримуватися дієти і регулярно займатися фізичною культурою — йогою, спортивною ходьбою, плаванням або водної гімнастикою. Значно полегшують перебіг захворювання сеанси лікувального масажу і прийняття ванн, з додаванням скипидару.

Найбільш популярними та ефективними місцевими засобами впливу на уражені суглобові хрящі вважаються:

  • Лікування артриту укусами п’явок або бджіл, при відсутності алергічних реакцій.
  • Грязьові аплікації, які швидко знімають запальний процес.
  • Больові симптоми усуне компрес з сирої натертої картоплі, поставлений на хворий суглоб перед сном. Компрес утеплюють плівкою і теплою тканиною і залишають на ніч. Тривалість лікування — не менше тижня.
  • Для обтирання суглобів використовують спиртову настойку квітів конюшини. Один стакан квітів заливають спиртом або горілкою і настоюють протягом 7-10 днів.
  • В якості зігріваючого засобу використовують оцтовий компрес — столову ложку 6% -оцту розмішують в половині літра теплої води.
  • Запалення швидко зніме компрес з червоного вина з гірчицею — 2 десертні ложки гірчиці на склянку теплого вина. Прикладати на 10-15 хвилин кілька разів на день.
  • Широко застосовується прополіс для приготування лікувальної мазі — 20 г прополісу на пачку вершкового масла.

Лікування ревматоїдного артриту являє собою тривалий процес, тому щоб уникнути настання важких форм захворювання слід приділяти більше уваги профілактиці розвитку хвороби. Варто виключити з щоденного раціону жирні, копчені і солоні продукти, гострі приправи, алкоголь. Більше вживати в їжу овочів і фруктів, кисломолочні продукти, рибу, соки і трав’яні чаї. Слід уникати переохолоджень, стресів, важких фізичних навантажень, інфекційних і застудних захворювань.

 
 
Top