Розчин для промивання носа в домашніх умовах – з чого і як зробити?

Нежить – це досить неприємна проблема для будь-якої людини. Розчин для промивання носа, ви можете приготувати в домашніх умовах використовуючи підручні засоби. Зробити це дуже просто, в нашій статті ми повідаємо вам декілька рецептів приготування розчину для промивання носа.

Промивати ніс в домашніх умовах можна за допомогою спеціальної спринцівки, шприца або спеціального пристосування, яке схоже на маленький чайник. Всередину цього пристосування заливається розчин, яким ви промиватимете ніс. Бажано робити це над ванною або широкою мискою.

Якщо вас тривожить питання: “Як промивати ніс в домашніх умовах”?, те тут все дуже просто:
через одну ніздрю ви заливаєте розчин в ніс, а витікає рідина через іншу ніздрю. Також вона може витікати через рот, це залежить від нахилу голови. Якщо ви хочете, щоб при промиванні носа розчин витікав через другу ніздрю, то вам слід трохи відкрити рот під час процесу.

Також промивання носа має декілька протипоказань:

  • не можна промивати ніс, якщо він сильно закладений;
  • якщо у хворого підтверджений діагноз ОРЗ або ГРВІ;
  • не рекомендується промивати ніс менш ніж за годину до виходу на вулицю;
  • неоднозначний ефект промивання може дати у тому випадку, якщо носова перегородка викривлена;
  • не рекомендується промивати ніс у тому випадку, якщо в нім є поліпи, оскільки тут може допомогти тільки лікар;
  • алергія на розчин;
  • запалення середнього вуха;
  • схильність до частих кровотеч.

Якщо жодне з протипоказань не відноситься особисто до вас, тоді ви можете сміливо промивати ніс при нежиті, гаймориті або для профілактики. А чим це зробити – ми розповімо вам в нашій статті.

Розчин для промивання носа в домашніх умовах - з чого і як зробити

Чим промивати ніс в домашніх умовах?

Промивати ніс в домашніх умовах краще зробленим самостійно розчином. Існує два способи готування розчину для промивання носа і зараз ми вам розповімо про них. Детальнішу інформацію можна знайти у відео.

Насамперед вам треба переконатися, що у вас немає алергії на інгредієнти розчину, після чого приступати до його приготування. А приготувати такий розчин можна таким чином: на 200 міллілітрів води необхідно узяти 2 чайних ложки морської солі і розмішати до повного розчинення. Такий розчин можна налити у блюдце і по черзі втягувати кожною ніздрею. Також ви можете залити його в ніс за допомогою спринцівки.

Ще один хороший варіант для промивання носа – це фізіологічний розчин. Приготувати його дуже просто. Для цього треба узяти 200 міллілітрів води і додати туди 5-6 грамів солі. Використати його треба так само, як і будь-який інший розчин.

Крім усього іншого, існує безліч розчинів, які ґрунтовані на трав’яних настоях. Їх можна придбати в аптеці.
Користуючись рекомендаціями нашої статті, ви зможете приготувати розчин для промивання носа, в домашніх умовах легко і швидко.

Розчин для промивання носа в домашніх умовах - з чого і як зробити

Відео матеріали

Top