Синюха блакитна — лікувальні властивості

Синюха блакитна - лікувальні властивості

Яку рослину називають синюха блакитна? Інформація про корисні лікувальні властивості, застосуванні синюхи в народній медицині і протипоказання при її застосуванні ви знайдете в нашій статті. Синюха блакитна — трав’яниста багаторічна рослина, вид сімейства сінюхових. Ця рослина має високе (до 120 см), порожнисте всередині стебло, покрите черговим непарноперистим листям, знизу більшого розміру, на черешках, вище — менших розмірів.

Квіти синюхи блакитної найчастіше синьо — голубуваті, рідко — білі, цвітіння припадає на перші місяці літа. Плід — округла коробочка з темно-коричневим або чорним злегка вигнутими насінням, встигає на початку вересня. Поширена синюха блакитна на вологих, багатих перегноєм ґрунтах, берегах річок, болотистих луках, на узліссях лісу і негустих лісах.

Синюха блакитна корисні лікувальні властивості

Якими лікувальними і корисними властивостями відома синюха блакитна? Це не тільки красива, але і лікувальний квітка. При її вживанні помічені такі корисні властивості як протисудомна, снодійна, відхаркувальна, кровоспинна, протитуберкульозна, ранозагоювальна, а у складі трав’яних зборів — заспокійлива дія. Найбільш сильне дію синюха проявляє на нервову систему.

Синюха блакитна застосування в народній медицині

Яким чином синюха блакитна застосовується в народній медицині? Використовуваною частиною синюхи є корінь. Завдяки біоактивним речовинам синюху застосовують для лікування нервових розладів — знижує рухову активність, нервову рефлекторну збудливість, судоми, безсоння, нервовий тик у дітей. Для цих захворювань використовують і наземну частину синюхи.

Синюха блакитна застосування в народній медицині

Синюха блакитна очищає судини від жирових і мінеральних відкладень, атеросклерозу. Позитивна дія синюхи проявляється при лікуванні бронхоспазму, кашлю, обструктивних і катаральних станів легких, і всього дихального апарату. При туберкульозі синюха блакитна допомагає відкашлюванню і розрідження мокроти, припиненню кровохаркання.

Настоєм трави синюхи лікують виразку і гастрит, зовнішньо застосовують синюху для спринцювання, проти сверблячих дерматитів.

Синюха блакитна протипоказання

Які протипоказання має синюха блакитна? Специфічних протипоказань до синюхи блакитної немає, але її застосування слід обмежити при підвищеному тиску і підвищеному згортанні крові. Немає даних про застосування синюхи вагітними, тому в цьому випадку синюху застосовувати теж не можна. Синюха так само може викликати побічні ефекти: головний біль, задишку, діарею, нудоту, блювоту.

 
 
Top