Трава материнка — лікувальні властивості і протипоказання

Трава материнка — це пахуча рослина, яка росте переважно в Євразії. Має сильний аромат із-за значного вмісту в листі і квітках ефірних олій. З їх допомогою лікуються багато людських недуг. Через них також, можуть з’явитися ускладнення і алергічні реакції.


Тому треба уважно ознайомитися з лікувальними властивостями цієї трави і протипоказаннями до її застосування.

Цілющі властивості материнки

У народі материнка відома і під іншими назвами: орегано, душиця, лісова м’ята. Материнка є популярною приправою, якою активно користуються в кулінарії.

Цілющі властивості материнки

Материнку можна часто зустріти у складі багатьох лікарських препаратів. У народній медицині вона використовується як протимікробний засіб, допомагає заспокоїти центральну нервову систему, привести в норму менструальний цикл і дихальну систему.

Цілющі властивості материнки

Завдяки багатому, корисними речовинами складу, що забезпечує її лікувальні властивості, материнка допоможе позбавитися від безсоння, перенапруження, стресів і почуття постійної тривоги. Як у народній, так і в офіційній медицині материнка використовується для приготування трав’яних чаїв, відварів, ефірних олій, порошку і спиртових настоянок.

Ефірна олія материнки має згубний вплив на бактерії і віруси в домашньому повітрі

Ефірна олія материнки має згубний вплив на бактерії і віруси в домашньому повітрі. Для цього потрібно запалити ароматичні свічки, що містять цю ефірну олію.

Протипоказання

Незважаючи на усі позитивні якості материнки, вона, як і інші трави, має свої протипоказання.

  • Непридатна материнка для використання під час вагітності, на будь-яких термінах. Пов’язано це з леткими речовинами, які здатні стимулювати матку, призводячи до мимовільного аборту, тобто викидневі.
  • Для людей, які схильні до алергії, не варто вживати материнку у будь-якому виді. Зустрічаються і випадки індивідуальної непереносимості деяких її компонентів.
  • При будь-яких хворобах серця, зокрема, при гострій сердечній недостатності або високому тиску, материнка також протипоказана.
  • Протипоказаннями до застосування є такі захворювання, як проблеми з нирками, шлунком (виразки, гастрит та інше).
  • Не рекомендується часто вживати материнку чоловікам. Це може привести до змін гормонального фону : збільшенню жіночих гормонів.

Перед спробою лікуватися материнкою, обов’язково потрібно порадитися з лікарем

Перед спробою лікуватися материнкою, обов’язково потрібно порадитися з лікарем. Консультація лікаря, перед її застосуванням обов’язкова. Пам’ятайте, що протипоказання поширюються на усі форми лікувальних засобів, включаючи ароматичні лампи, свічки та інше.

 
 
Top