Вітаміни при болях в м’язах і суглобах

Відчуття болю в м’язах і суглобах викликають постійний дискомфорт. За допомогою вправ на розтяжку, масажем і шляхом прийому певних вітамінів біль можна звести до мінімуму. Їх можна отримати з продуктів харчування і у вигляді домішок.

Хоча рекомендується отримувати основну частину щоденних поживних речовин з їжі, домішки можуть допомогти, при не збалансованому харчуванні. Перелік необхідних вітамінів для м’язів і суглобів.

Вітаміни при болях в м'язах і суглобах.

Вітамін А

Полегшити біль в м’язах і суглобах. Необхідний для здорового зору, шкіри та імунітету, також сприяє підтримці м’язів і суглобів. Допомагає організму ефективно засвоювати білок. У перші п’ять днів рекомендується вживати великі дози вітаміну і тільки під спостереженням лікаря.

Міститься в:

 • Овочах, фруктах жовтого і помаранчевого кольору;
 • Зелених овочевих салатах;
 • Молоці;
 • Яйцях;
 • Лососеві;
 • Молюсках;
 • Вітаміни В-комплексу.

Допомагають зменшити біль і запалення в м’язах і суглобах. Покращують тонус, знижують запалення, біль в суглобах, пов’язаний із спазмами і судомами. Рекомендується приймати по 50 міліграм, двічі на день. Вітаміни групи В містяться у багатьох продуктах, включаючи, м’ясо, сир, бобові, банани, горіхи та інше.

Вітамін C

Бере участь в утворенні колагену, що важливо для росту і відновлення тканин, включаючи кістки. Полегшує біль у м’язах і суглобах, загоюючи і захищаючи м’язові тканини. Рекомендується вживати 1000 міліграм разом з 500 мг флавоноїдів, тричі на день.

Якщо, як побічне явище, розвивається діарея, дозу зменшують. Окрім домішок, аскорбінова кислота міститься в усіх свіжих овочах і фруктах. Багато в цитрусових, ківі, квашеній капусті.

Вітамін D

Дослідження показали, що люди з низьким рівнем вітаміну D частіше страждають болями в суглобах. Вітамін покращує поглинання кальцію в організмі.

Кальцій

Поживна речовина, яка тісно пов’язана із здоров’ям кісток і суглобів. Бере участь у формуванні кісткової системи і зубів. Зберігає їх сильними. Особливо корисний для зниження болю в колінних суглобах. Часто проблеми з травленням, наприклад, целіакія, заважають засвоювати цей мінерал. Кальцій краще отримувати з їжею, оскільки у вигляді домішок він гірше засвоюється організмом. Багато в темній листовій зелені, сирові та інших молочних продуктах.

Бор

Мінерал, який допомагає засвоювати кальцій, магній, фосфор, вітамін D, мідь. Слід приймати в мінімальних кількостях, оскільки високі дози можуть бути токсичними. Багато в зелених листових овочах.

Риб’ячий жир

Омега-3 жирна кислота, що міститься в риб’ячому жирі, в основному асоціюється із здоровим серцем і шкірою. Добре впливає на суглоби. Риб’ячий жир – хороше доповнення лікування при болях в колінах або ревматоїдному артриті. Ці кислоти можна отримувати з риби, горіхів, насіння.

Глюкозамін

Глюкозамін менш відома поживна речовина. Рекомендується для колінних суглобів. Допомагає відновити хрящ, запобігти зносу суглобів. Має протизапальну дію. Часто призначається літнім людям з остеоартритом, оскільки рівень глюкоза міна з віком знижується. Щоб відчути позитивні результати, необхідно приймати тривалий час.

Хондроїтин

Зазвичай використовується разом з глюкозаміном. Часто зустрічаються разом в одних вітамінних комплексах. Рекомендується людям із остеоартритом, уповільнює прогрес захворювання.

Вітаміни від судом в ногах

Вітаміни при болях в м'язах і суглобах.

М’язові судоми – раптові, інтенсивні спазми м’язів. Частіше виникають в литкових м’язах. Можуть з’являтися у будь-який час доби. При судомах м’язів, в першу чергу люди замислюються про кальцій. Це не завжди так. До головних причин появи відносять:

 • Обезводнення;
 • Підвищене навантаження, що викликає напругу;
 • Нестача певних вітамінів і мінералів.
 • Запобігти можна, позбувшись причини. В першу чергу, необхідно звернути увагу на достатнє споживання мінералів і вітамінів.
 • Магній.

Дефіцит магнію – головна прихована причина м’язових судом по усьому тілу (включаючи судоми ніг і стоп). Ніякі лікарські засоби, що відпускаються по рецепту, не можуть це виправити. У 78 відсотків людей, що страждають м’язовими судомами, спостерігається серйозний дефіцит мінералу. Без магнію організм не має свого найважливішого природного захисту від:

 • Болю;
 • Набряків;
 • Напруги;
 • Запалення.

Є важливим електролітом. Бере участь в метаболізмі кальцію і калію. Нестача впливає на загальний баланс електролітів, що призводить до судом.

Регулярно споживаючи такі продукти, як мигдаль, кеш’ю, шпинат, боби, авокадо можна підвищити його кількість і вирішити проблему дефіциту.

Кальцій

Кальцій – електроліт, який бере участь в нервовій функції, скороченні і розслабленні м’язів. Якщо для розслаблення м’язів недостатньо кальцію, виникають судоми.

Калій

Калій – також електроліт, відповідальний за проведення нервових імпульсів в організмі. Має ключову роль в скороченні м’язів. Низький рівень калію або гіпокаліємія призводить до м’язових спазмів.

Вживання:

 • М’яса;
 • Певних видів риб;
 • Молочних продуктів;
 • Фруктів;
 • Овочів;
 • Бобів.

допоможе зберегти необхідний рівень калію в нормі, запобігти м’язовим судомам. Міститься у бананах, цитрусових, помідорах, картоплі.

Натрій

Натрій працює разом з іншими електролітами. Підтримує нормальну передачу нервових імпульсів і м’язових скорочень. Коли спостерігається дефіцит внаслідок обезводнення, надмірного потовиділення, виникають судоми. Хоча надлишок солі шкідливий, при судомах необхідно додавати в їжу в розумних кількостях.

Комплекс вітамінів B

Вітаміни групи B беруть участь у багатьох біологічних процесах, починаючи від вироблення еритроцитів, генерації енергії і підтримки нервової, і м’язової функцій. Дефіцит може привести до ряду проблем, включаючи судоми ніг. Багато в м’ясі, яйцях, молочних продуктах, бобах, листових зелених салатах. Не можна забувати про вітамін D. Особливо в осінньо-зимовий період.

Загальні рекомендації

На полицях аптек багато різних вітамінно-мінеральних комплексів і біологічно-активних домішок, отриманих з рослинних компонентів. Щоб уникнути передозування, суворо дотримуватися рекомендованої дози прийому. Ознайомитися з допустимими нормами. Що стосується рослинних домішок, запитайте лікаря про допустимі норми. Щоб уникнути будь-яких побічних реакцій, приймайте під спостереженням лікаря.


Вправи, достатній відпочинок, прийом вітамінів є профілактичним заходом, що допомагає боротися з болем в м’язах і суглобах. Профілактика сприяє збереженню мобільності, гнучкості, здоров’ю.

Top