Лікувальні властивості базиліку, застосування в народній медицині

Всім відомо, що базилік — дуже популярна прянощ, широко використовувана в кулінарії. Але, виявляється, ще і дуже цінна лікарська рослина. Базилік використовується при лікуванні астми, респіраторних і серцево-судинних захворювань, хвороб легенів, при підвищеній температурі, а також при догляді за порожниною рота і для підвищення стресостійкісті.

Захворювання, при яких корисний базилік

Підвищена температура, простудні захворювання. Базилік має прекрасні цілющі властивості із-за наявності поживних речовин та ефірних олій. Він має протигрибкові та бактерицидні властивості, захищаючи від багатьох інфекцій.

Астма. Базилік сприяє зменшенню запального процесу у бронхах і полегшенню дихання.
Серцево-судинні захворювання. До складу базиліку входить аскорбінова кислота і деякі антиоксиданти. Эвенгол захищає серце від поганої дії вільних радикалів і сприяє зменшенню рівня холестерину в крові.

Захворювання, при яких корисний базилік

Захворювання легенів. Корисні властивості базиліку полегшують протікання патологічних процесів в легенях, викликаних шкідливою звичкою — палінням, а також полегшують стан при туберкульозі і раку легенів, сприяють профілактиці цих захворювань.

Стрес і депресія. Антиоксиданти базиліку сприяють полегшенню захворювань, що викликаються вільними радикалами, і зменшують силу стресових реакцій. У базиліці міститься калій. Антиоксиданти зменшують запалення, корисні при захворюваннях нервової системи, допомагають поліпшити настрій і позбавитися від депресії.

Допомога для зубів. Базилік знищує бактерії, що викликають появу карієсу, зубного нальоту і запах з рота. Маючи в’яжучі властивості, він зміцнює ясна, запобігаючи передчасному випаданню зубів.

Допомога для лікування порожнини рота. Базилік є хорошим дезінфікуючим і освіжаючим засобом для рота. Він знищує майже усі бактерії у роті і заліковує виразки, він уповільнює розвиток раку в ротовій порожнині, що викликається, наприклад, жуванням тютюну.

Базилік є хорошим дезінфікуючим і освіжаючим засобом для рота

При каменях в нирках. Базилік допомагає зменшити рівень сечової кислоти в крові, очистити нирки. Деякі ефірні олії, що входять до складу базиліку, і оцтова кислота сприяють розчиненню каменів, послабляють біль при сечокам’яній хворобі.

Лікування захворювань шкіри. Щоденне протирання обличчя розчином з базиліком, ванни з відваром, накладення суміші з його листя на проблемні ділянки шкіри допомагають впоратися з патогенною мікрофлорою.

Допомога органам зору. При умиванні водним розчином з листям базиліку лікуються нариви, кон’юнктивіт. Із-за великого вмісту антиоксидантів рослина добре оберігає очі від глаукоми і катаракти, уповільнює розвиток цих захворювань.

ри умиванні водним розчином з листям базиліку лікуються нариви

Підвищення імунітету. Базилік чудово підтримує імунну систему. Останні дослідження властивостей базиліку говорять, що він може стримати навіть розвиток ВІЛ і ріст ракових клітин.
При головному болю. Високий кров’яний тиск, мігрень і застуда супроводжуються головними болями. Впоратися з цим можна за допомогою базиліку. У його складі містяться натуральні анальгезуючі і седативні речовини.

Інші властивості базиліку. Базилік захищає від іонізуючого випромінювання і наслідків його ушкоджень. Він сприяє загоєнню ран після операцій. Базилік застосовують для лікування усіх видів раку. Він допомагає в лікуванні кору, гастроентериту, коклюшу і холери, епідемічного паротиту і ревматизму.

Базилік захищає від іонізуючого випромінювання

Будьте обережні!

Як бачимо, лікувальні властивості базиліку широкі і різноманітні. Але, зрозуміло, він зовсім не є засобом від усіх хвороб, як можна подумати, якщо поверхнево прочитати усе написане вище. Будь-яке його застосування з лікувальною метою має бути схвалене лікарем, який порадить вам правильну форму і дозування засобів, приготованих на основі базиліку, і застереже від необґрунтованого їх застосування.

Як, зрозуміло, ні в якому разі не можна навіть намагатися замінити народними засобами, у тому числі і базиліком, призначене лікарем медикаментозне лікування ваших хвороб.

 
 
Top