Лікувальні властивості берези, застосування березового соку, бруньок

Мало кому відомо, що берези має безліч корисних властивостей. Наші предки часто використовували різні частини цього дерева для лікування різних хвороб. І у наш час цю рослину застосовують в медицині. Для виготовлення ліків використовують кору, бруньки, листя, гілки і навіть суцвіття(сережки) берези. Кожна частина дерева спрямована на лікування певної хвороби.

Березові бруньки

Бруньки рослини треба встигнути зібрати, поки вони не розпустилися. Це треба робити у кінці зими (приблизно з середини лютого) до середини весни (приблизно до кінця квітня). Перед застосуванням бруньок їх треба підготувати, а саме добре просушити. Робити це краще в темному приміщенні, при температурі тридцять градусів.

Березові бруньки

Зберігати бруньки треба в скляних банках, обов’язково відкритих, або картонних коробках, які теж не слід закупорювати. Цей вид матеріалу зберігається не більше ніж півтора року. Потім він втратить свої корисні властивості.

Листя берези

Листя краще збирати молоді, як тільки вони розпустяться. Це приблизно на початку травня. Саме в цей час в них зосереджена велика кількість корисних мікроелементів.
Сушити листя треба на відкритому повітрі, у відмінності від бруньок. Зберігати в скляній відкритій банці, щоб до сировини поступало повітря.

Листя берези

Березовий сік

Сік берези теж використовується в медицині. Але збирати його треба з особливою обережністю, щоб не зашкодити рослині. Збирати його треба у момент сокотечіння. Це відбувається ранньою весною.

Березовий сік
Дерево, з якого беруть сік має бути зрілим, йому повинно бути не менше 15 років. Краще збирати сік з дерева, яке планується вирубати. Обов’язково треба чим-небудь прикрити рану на дереві, щоб сік не продовжував витікати.

Що лікує береза

Застосування у різних частин цього чудового дерева, безліч. Наприклад, сік берези можна використати для лікування шкірних захворювань або застуди, також слід вживати цей напій для підтримки імунітету. Бруньки рослини позитивно впливають на роботу печінки, запобігають появі і розвитку онкологічних захворювань. Листя використовується для усунення болю в ногах та суглобах.

Що лікує береза

Також вважається, що люди, які мешкають поблизу масового скупчення беріз, рідше хворіють на застуду, хвороби дихальних шляхів. З берези часто роблять відвари, настої, ванни.
Береза — це дешева, але дуже корисна лікарська рослина, яка допоможе вам позбавитися від багатьох хвороб.

 
 
Top