Вправи Кегеля при геморої

Вправи Кегеля при геморої можуть стати реальною допомогою позбавитися від цієї проблеми без послаблюючих препаратів. Ці вправи на м’язи поліпшать циркуляцію в тазовій області та можуть допомогти зміцнити м’язи тазу і запобігти появі геморою в майбутньому. Що таке вправи Кегеля, як і коли їх можна робити, чи корисні вони однаково для жінок та чоловіків, усі відповіді на ці питання дізнаєтеся в цій статті.


Геморой малоприємне захворювання, яке приносить не лише дискомфорт, але і сильний біль. Головною причиною геморою вважається гіподинамія. Люди, які страждають від цього захворювання шукають шляхи позбавлення та зниження симптомів прояву хвороби. Якщо не лікувати геморой своєчасно, то проблема може тільки посилитися і мати ще більш гірші наслідки.

Вправи Кегеля при геморої

Варіантів лікування геморою багато. І вибрати лікарський препарат для лікування не складно. Але більшість з них містять інгредієнти не безпечні для здоров’я людини. Є препарати на рослинній основі, такі як “Проктоніс”. Існують і інші альтернативні методи позбавлення від геморою, які також можуть допомогти вилікувати це неприємне захворювання. До одних з таких методів відносяться вправи Кегеля.

Чим корисні вправи Кегеля для лікування геморою?

Виконання вправ Кегеля дозволить зміцнити м’язи тазової області і анусу. Багатьом така назва вправ незнайома і звучить загадково. Насправді, це всього декілька вправ, які помітно покращують стан, допомагають налагодити регулярне випорожнення кишечника, що сприяє запобігти закрепу і геморою. Вони використовуються людьми упродовж вже багатьох років.

Уперше вправи були розроблені ще в 1940 році доктором Арнольдом Кегелем. Оскільки А. Кегель був гінеколог, то і свої вправи в першу чергу він розробив для жінок для полегшення і виключення ускладнень після пологів. Пізніше вони прижилися не лише в гінекології, але і в інших галузях медицини, у тому числі проктології.
Ці м’язи відносяться до м’язів, які підтримують сечовий міхур, кишечник у чоловіків і піхву у жінок. При лікуванні геморою вони корисні для чоловіків і жінок.

Основна користь виконання цих вправ полягає в наступному.

  1. Ці вправи допомагають запобігти геморою за рахунок збільшення припливу крові до анальної області, таким чином, покращуючи кровообіг. Погана циркуляція крові є головною причиною для розвитку геморою.
  2. Ці вправи допомагають зміцнити анальні м’язи. Таким чином, анальні м’язи забезпечують хорошу підтримку, запобігаючи розвитку внутрішніх гемороїдальних вузлів і появі нових вузлів.
  3. Вони можуть зміцнити м’язи тазового дна, які підтримують матку, таким чином, запобігаючи підтіканню сечі.
  4. Вправи Кегеля можуть збільшити сексуальне задоволення за рахунок збільшення припливу крові до статевих органів.
  5. Вправи допомагають людям досягти сильної ерекції і контролювати передчасне сім’явиверження, а для жінок отримати сильніший оргазм.
  6. Вправи корисні для лікування болю простати та припухлості в результаті простатиту у чоловіків.
  7. Ви можете скористатися ними скрізь, не будучи поміченими у виконанні вправ: на роботі, вдома, під час поїздки в транспорті.

Вправи Кегеля для геморою.

Комплекс вправ Кегеля можна робити у будь-якому місці, не привертаючи до себе уваги. Вдома їх можна виконувати лежачи на спині або включити в інший комплекс вправ, який ви робите в домашніх умовах. Усі вправи прості їх можна освоїти самостійно.
Розглянемо спочатку перший комплекс, який включає три основні вправи:

  1. Поступове повільне стискування м’язів тазу впродовж 3-4 секунд, а потім поступове їх розслаблення.
  2. Найшвидше м’язове скорочення. Почніть з максимально швидкого, яке можливе на первинному етапі і поступово збільшуючи швидкість стискування.
  3. Напруга м’язів промежини, подібна до того, як в акті дефекації.

Усі вправи повинні повторюватися кілька разів на день, поступово збільшуючи кількість повторень та тривалість затримки м’язів в напруженому стані.

Під час загострення хвороби не потрібно сильно напружувати м’язи, щоб не відчувати сильний біль. Виконуйте вправи в такий період в максимально можливому темпі.

По відгуках людей, які виконували і виконують вправи Кегеля, не всі отримали позитивні результати. При запущеній або хронічній формі геморою все ж доводиться звертатися до лікування медикаментозними засобами. Але в цілому, відгуки тільки позитивні.
Як виконувати вправи Кегеля дивиться детальніше на відео.

Top