Халва соняшникова: користь і шкода

Соняшникова халва це не тільки солодкий десерт. Приготовлені по оригінальному рецепту, ці східні ласощі містять натуральні рослинні компоненти — насіння, для зв’язки яких використовується соняшникова олія і мед. Отже, вживання цього продукту несе з собою усю користь кожного з продуктів.
При виробництві халви промисловим способом мед зазвичай замінюють карамелізованим цукром — це знижує її корисні властивості, додаючи калорійності.

Деякі фірми можуть додавати в готовий продукт різні підсолоджувачі і консерванти, які дуже некорисні для людини. Таким чином, вживання соняшникової халви може принести як користь, так и шкоду людині. Якість продукту найчастіше залежить від сумлінності виробника.

Користь для організму

Халва соняшникова: користь і шкода

Завдяки насінню соняшника, що входе до її складу та яке багате антиоксидантами, халва допомагає очищенню організму від шлаків і токсинів, чинить антисептичну дію. У народній медицині соняшникове насіння вважається ефективним засобом для стабілізації артеріального тиску, завдяки великій концентрації вітаміну В.Магній служить для лікування серцевих захворювань.
Рослинний білок, що міститься в насінні соняшнику, активізує обмінні процеси, прискорює регенерацію клітин тканин. Клітковина сприяє швидкому насиченню.
Вченими давно вже доведена користь соняшникової олії, яка використовується для відвертання появи пухлинних новоутворень і стримування зростання ракових клітин.
В цілому продукт корисний для репродуктивної функції — ця властивість халви обумовлена наявністю вітаміну Е. Позитивно позначається її вживання на стані шкіри і волосся завдяки рідкісному вітаміну F.
Вживання соняшникової халви сприяє виведенню шкідливого холестерину і очищенню кровоносних судин. У неофіційній медицині має статус натурального антидепресанту.

Як вживати, щоб не завдати собі шкоди. Протипоказання

Халву можливо включати у своє меню тільки у вигляді десерту, але не щодня, та ні в якому разі не підміняти ласощами повноцінну їду. Якщо їсти її «на голодний шлунок», не уникнути проблем з травленням. Прийом в їжу несвіжого продукту може привести до інтоксикації організму внаслідок накопичення в ньому кадмію.
Оптимальна кількість десерту не повинна перевищувати 30 г в день. Обумовлено це рядом причин:

  • По-перше, ласощі дуже солодкі. Високий рівень цукру робить його прийом небезпечним для зубів, здатний привести до розвитку карієсу або пародонтозу.
  • Абсолютно протипоказана соняшникова халва людям з цукровим діабетом: вона, з одного боку, корисна тим, що покращує метаболізм, а з іншого — привносить до організму надто багато цукру.
  • По-друге, підвищує рівень небезпеки розвитку діатезу.
  • По-третє, халва — продукт важкий в плані засвоюваності. Занадто велика порція ласощів, з’їдена за один прийом, багаторазово збільшує навантаження на печінку і підшлункову залозу. Тому панкреатит і холецистит — вагомі причини виключити його зі свого раціону.
  • По-четверте, десерт містить величезну кількість калорій. Вживання його у великих кількостях незмінно призводить до появи зайвої ваги. При ожирінні халву їсти не рекомендовано.

Халву не можна ні поєднувати, ні їсти відразу після їжі, що складається з м’ясних і молочних продуктів (у тому числі сиру), шоколаду, — інакше розлад шлунку і порушення роботи органів травлення забезпечені. Під забороною ласощі для людей з ризиком прояви алергічних реакцій на соняшник.

 
 
Top