Харчування після операції з видалення жовчного міхура

Постхолецистектомічний синдром — це дуже часте ускладнення після операції на жовчному мыхурі. Практично всі хворі не дотримуються лікарських приписів. Дієта після досить таки серйозної операції — це необхідність, недотримання її може привести до плачевних наслідків. Харчування після операції з видалення жовчного міхура — специфічне дробове і щадне. При видаленні жовчного, жовч втрачає в концентрації і перестає грати роль сильного стерилізатора. Дванадцятипала кишка запалюється, ферменти підшлункової залози не відходять в дванадцятипалу кишку і не слідують в кишечник. Такий стан призводить до хронічного панкреатиту.

Харчування після операції з видалення жовчного міхура

Ураження підшлункової залози супроводжуються сильним болем і тривалим перебігом, яке складне і дороге. Тому, людині без жовчного міхура кожен день потрібно стежити за своїм харчуванням, рівнем холестерину. При відсутності жовчного, камені можуть утворитися в жовчних протоках і потрапляти прямо в підшлункову залозу. Це викличе напад гострого панкреатиту, важкий стан, який нерідко закінчується плачевно. Тому харчування в післяопераційний період і вже завжди повинно бути правильним.

Основні принципи харчування після операції з видалення жовчного міхура

Як вже говорилося, харчування необхідно дробове. Обсяг порції не більше 350 мл. Останній прийом їжі мінімум за 2 години до сну. Їдять часто.

Повністю виключається жирна їжа. М’ясо — пісне. Риба — нежирна. На алкоголь заборона. Копченості — табу. Гостра їжа — прямий шлях до ускладнень.

У перші дні необхідна дуже сувора дієта. Склад дієти повинен бути збалансований:

  • На сніданок рекомендується білкова їжа і невелика кількість вуглеводів (омлет з шматочком висівкового хліба). Приблизно через 2 години, другий сніданок, він може складатися з сухариків, хлібців і солодкого слабкого чаю. Висівки відмінно знижують утворення нових каменів. І тому чорні сухарики і хліб краще їсти, якщо вони містять висівки;
  • Обід через три години. На обід обов’язково суп, бульйон овочевий, котлета тушкована з курячої грудки, кисіль або компот;
  • На полуденок потрібно з’їсти яблуко або грушу і випити стакан кефіру, через 3 години;
  • Відварну рибку з картоплею їдять на вечерю. Салат з морквою і яблуком — це смачно. Можна салат з грушею. Не дуже міцний чай з молоком. Вечеря за 4 години до сну;
  • Перед сном необхідно з’їсти нежирний йогурт.

Така дієта переноситься комфортно. Строго дотримуватися вона повинна протягом 5 днів після самої операції. Відновлювальний період триває рік. А потім організм звикає справлятися самостійно. Якість жовчі поліпшується. Протягом року дієта теж дотримується, але деякі корисні продукти можна додавати або змінювати. Додають варене м’ясо, трохи вчорашньої випічки, птицю, овочі (крім цибулі та буряку), зелень, трохи горіхів, фрукти (крім винограду, інжиру). Всю шкідливу їжу виключають назавжди. Після закінчення річного періоду дієту краще дотримуватися постійно. Це значно покращить якість життя.

після операції з видалення жовчного міхура

Загалом, нічого складного, меню дієти просто схоже на меню збалансованого харчування.

Не можна їсти занадто холодну їжу і гарячу теж виключають. Їжу потрібно ретельно (доведеться вилікувати всі зуби) пережовувати.

Корисна легка гімнастика. Швидкий біг виключається. Фізичне навантаження на прес повністю виключається. Категорично уникати стресових ситуацій. Допоможуть антидепресивні, спазмолітичні трав’яні чаї (зелений з мелісою, материнкою).

До звичного шкідливого способу життя, після такої серйозної операції, повертатися не можна. З сирокопченої ковбаскою, маринованою цибулею, свинячим шашличком доведеться попрощатися назавжди. Режим доведеться дотримуватися завжди. Але з дієтою, рекомендованою після операції, самопочуття поліпшиться.

Також, Вам буде дуже корисно подивитися відео про дієту після видалення жовчного міхура:

 
 
Top