Холестеринові бляшки в судинах причини і лікування народними засобами

Бляшки холестерину формуються в судинах, з певною локалізацією, тобто на розгалуженні судинного русла. Є передвісниками захворювання атеросклерозу. Холестерин бере участь в обміні речовин і є структурним компонентом кожної клітини організму. Його вміст залежно від віку коливається в нормі від 3,6 до 7,8 моль/л.

Холестерин ділиться на декілька фракцій, кожна з яких виконує свою роль в обміні речовин — це загальний, ліпопротеїни високої щільності(ЛПВП), ліпопротеїни низької щільності(ЛПНП), ліпопротеїни дуже низької щільності(ЛПОНП), тригліцериди. Ці фракції у своїй структурі містять білковий компонент необхідний для транспортування жирів в печінку, де відбувається їх розщеплювання, до нейтральних жирів і утворення ЛПНП, які далі транспортуються в кров і при високому вмісті, можуть стати причиною новоутворень в судинах.
Чому це відбувається?

Причини підвищеного холестерину

Основним чинником, що впливає на розвиток атеросклерозу, є генетична схильність. Саме цей чинник частенько стає ключовим моментом захворювання.
У зону ризику потрапляють люди старшого і літнього віку. Підвищений рівень холестерину у жінок спостерігається від 50 до 65 років, у чоловіків — від 45 років. Лікування в таких випадках необхідно починати якомога раніше. Бажано не допускати перевищення рівня холестерину, дотримуючись загальноприйнятої норми. При появі перших симптомів необхідно звернутися до лікаря і почати профілактику.
Окрім цього, причинами підвищеного холестерину можуть бути наступні чинники:

 1. гіподинамія;
 2. зайва вага;
 3. шкідливі звички, що включають неправильне харчування, вживання продуктів, перенасичених жирами.

Ці чинники впливають на обмін речовин і загальний стан здоров’я, змінюючи гормональну складову. Для оновлення клітинного складу усього організму постійно потрібне утворення гормону росту — соматотропного гормону(СТГ) і тестостерону, з віком кількість гормонів істотно знижується.
При недоліку будівельного матеріалу для клітин, відбувається утворення тріщин і мікророзривів в стінках судин, тромбоцити в цьому випадку виконують роль «латки», перешкоджаючи крововиливу. До тромбоцитів поступово приєднуються транспортні ліпопротеїди низької щільності, утворюючи бляшки.
Далі такі скупчення, починають накопичувати у своєму складі кальцій і попутно руйнувати сусідні клітини, міняючи структуру судин. У результаті втрачається еластичність, судина більше не може повноцінно виконувати свою функцію.
До того ж сама присутність бляшки холестерину в судині є небезпечним явищем, з потоком крові вона може зірватися і зупинити рух крові.

Симптоми

Розвиток атеросклерозу на початкових етапах відбувається без симптомно і не помітно, підвищений холестерин має прямий вплив на швидкість прояву хвороби. Симптоми проявляться тоді, коли отвір судин буде менше на 50 і більше відсотків.

<>

Якщо відбувається закупорка отвору судин голови і шиї можливий розвиток інсульту, часті головні болі, підвищена стомлюваність, зниження зору, слуху, запаморочення, «мурашки» перед очима. У разі закупорки серця і коронарних артерій розвиваються стенокардія, аритмія, інфаркт міокарду та ін.
Що перешкоджають руху крові, бляшки у верхніх і нижніх кінцівках провокують оніміння, блідість, синюшність, набряклість, швидку втому. Порушення кровопостачання в порожнині ШКТ призводить до порушень випорожнень, болів в черевній порожнині, здуттю.

Лікування

Підвищеним вмістом ліпідів в крові можна рахувати від 5 — 7 моль/л, яскраво виражених атеросклеротичних симптомів може і не бути. Але вже на цьому етапі слід шукати причини підвищення і вирішувати, як знизити рівень холестерину.
Перші кроки в лікуванні захворювання :

 • застосування дієти;
 • відмова від шкідливих звичок;
 • виключення стресових ситуацій;
 • зниження зайвої ваги.

Лікування атеросклерозу процес тривалий і полягає в поступовому зниженні рівня шкідливих ліпопротеїдів і нормалізації рівня холестерину в організмі, в цілому.
Для лікування підвищеного рівня ліпопротеїдів, низької щільності використовують медикаменти, у важких випадках це може бути хірургічне втручання, і застосовують лікування народними засобами, які набирають все більшу популярність, —
завжди знаходяться під рукою і у них відсутні побічні ефекти.

Зниження холестерину народними засобами

Під народними засобами мають на увазі, застосування в їжу різних відварів, поєднань овочів і фруктів в сушеному і свіжому вигляді, в різних комбінаціях. Таке не медикаментозне лікування являється дієвим способом в зниженні ризику утворення нових бляшок холестеринів в судинах і нормалізації обміну речовин.
Одним з найпростіших, але робочих способів є вживання достатньої кількості води. Через не достатню кількість води, кров стає кислуватою, що дозволяє високому рівню холестерину залишатися на високих позиціях.

Відвари і настої з трав при регулярному вживанні, не лише понизять рівень холестерину і зменшать ризик появи бляшок. Корисні компоненти допоможуть організму шляхом нормалізації обміну речовин і до того ж, сприятимуть схудненню. Найефективнішими травами є: кульбаба, лопух, липа, ромашка, горобина, звіробій і так далі

Волоські горіхи, мигдаль, арахіс і інші види горіхів також сприяють очищенню крові і борються з підвищеним рівнем холестерину.
Дієвим рецептом серед різноманітності народних засобів є застосування рецепту часниково-лимонної настоянки з медом. Для приготування знадобиться 10 лимонів, 10 голівок часнику, 1 літр меду. Часник подрібнюється на м’ясорубці, лимони вичавлюються — і те, і інше додаємо в літрову банку з медом, перемішуємо. Настоювати слід близько тижня, в приміщенні, де немає прямих сонячних променів. Вживати по чайній ложці в день, вистачає на два місяці профілактики атеросклерозу, активізації імунітету в цілому.

Бляшки холестеринів на повіках

Утворення бляшок холестеринів на повіках не несе прямої загрози здоров’ю, а має лише не бажаний косметичний ефект. Як тоді позбавитися від них, як сприяти зниженню їх кількості? Просто видалити рідким азотом, лазером або хірургічним втручанням не вдасться, бляшки (чи ксантелазми) знову з’являться на тому ж місці. Чому? Тому що видалялися «наслідки», а не сама причина їх появи.

Щоб зникли новоутворення на повіках, і покращити самопочуття в цілому, необхідно застосувати комплексне лікування проблеми. Як прибрати бляшки холестеринів в судинах народними засобами?
У комплексі з правильним харчуванням, фізичними навантаженнями і застосуванням народних засобів можна очистити організм і в цілому — оздоровитися.

Як очистити судини від бляшок холестеринів і тромбів

Для повноцінного очищення організму від бляшок і тромбів необхідно:

 1. Здати аналізи крові на ліпідограму і коагулограму, що включає міжнародні нормалізовані відносини(МНО);
 2. Пройти електрокардіограму;
 3. Дотримуватися режиму харчування.

Очистити судини від бляшок холестеринів і тромбів можливо лише у тому випадку, якщо дотримуватися строгої дієти і дотримуватися правильного курсу лікування. Це цілий комплекс заходів сприяючих зниженню ризику атеросклеротичних утворень. Можна використати медикаментозні препарати, що зменшують рівень холестерину і знижують в’язкість крові. А можна використати народні засоби, що також включають зниження високого холестерину і сприяють пониженню в’язкості крові.
Народні засоби запобігають утворенню тромбів і сприяють комплексному очищенню від атеросклерозу.
Лікування народними засобами обґрунтоване на наступних чинниках:

 • Їжа має бути вареною, пареною, або приготованою в печі;
 • Клітковини в раціоні повинно бути багато. Слід їсти якомога більше свіжих фруктів і овочів.
 • Нежирні кисломолочні продукти також є важливими складовими;
 • Регулярне вживання продуктів, що містять в собі омега-3 і поліненасичені жирні кислоти. В основному це жирна риба: лосось і інші види. По можливості вживати морепродукти.
 • Замість чаю/кави — вживати натуральні соки, відвари, настої, воду.

Спочатку дотримуючись дієті, можна обійтися мінімальним лікуванням.

Препарати

До препаратів, що знижують холестерин в крові швидко і ефективно відносять групу статинів, яка працює за принципом блокування синтезу холестерину в організмі. Далі ліки стимулюють рецептори печінки на виявлення з плазми ЛПНП і ЛПОНП і виведенню їх з організму.

Пігулки від холестерину аторис

Іноді високий рівень холестерину в плазмі
провокує підвищене утворення бляшок, що тягне збільшення ризику тромбозів по усьому кров’яному руслу. Особливо це стосується судин, що знаходяться поблизу серця, а також судин, які транспортують корисні речовини і кисень в головний мозок. Бляшки холестеринів в сонній артерії — ознака ішемічного інсульту. В цьому випадку зволікати не варто.

У таких випадках потрібно швидке зниження рівня ліпідів. Що робити? Препарати групи статинів, а саме Аторис служать саме для цих цілей.
Робота аторису і його активного компонента — аторвастатину полягає у блокаді синтезу холестерину і збільшення рецепторів до ЛПНП на поверхні гепатоцитів печінки, зниженні ризику тромбоутворення і розриву бляшок, в цілому, чинить анти атеросклеротичну дію, сприяє поліпшенню гемодинаміки. У печінці легко розщеплюється до активних метаболітів, виводиться кишечником, невелика його частина — нирками.

 
 
Top