Яблучний оцет при варикозі. Способи застосування

Яблучний оцет при варикозі має застосування, в основному, в якості народного засобу, але його ефективність визнає також і офіційна медицина. Варикозне розширення вен — неприємне, але досить поширене захворювання. Постійно транспортуючи кров знизу вгору, борючись з великими навантаженнями, вени з віком перестають справлятися зі своїми завданнями. А робота, при якій цілий день доводиться проводити на ногах, носіння високих каблуків і неправильного взуття тільки збільшують і так неприємний процес. Утворюються некрасиві вузли, стоншується шкіра.


Зазвичай, єдиним засобом боротьби з варикозним розширенням вен офіційна медицина називає хірургічне втручання. Але застосовується воно лише на прогресуючих і завершальних стадіях захворювання. Що ж робити, якщо варикоз тільки починається? Народна медицина дає свою відповідь.

Яблучний оцет при варикозі. Способи застосування

Яблучний оцет при варикозі застосовують для поліпшення стану вен, зняття набряків і попередження появи вузликів.

Корисні властивості яблучного оцту

Користь яблучного оцту полягає в його унікальному хімічному складі та позитивному впливі на систему кровообігу. Натуральний яблучний оцет є своєрідним концентратом корисних речовин. До його складу входить ретинол (вітамін А), вітаміни груп В і С.

Корисні властивості яблучного оцту

Крім цього, в яблучному оцті можна знайти велику кількість щодня необхідних людині мінералів і мікроелементів. Він містить залізо, калій, кальцій, фтор, магній, кремній, фосфор і безліч інших компонентів.

Лимонна, молочна та інші кислоти, а також ферменти, які містяться в цій речовині, роблять благотворний вплив на організм. Такий багатий склад дозволяє вживати цей вид оцту навіть всередину — правда, в сильно розбавленому вигляді.

Яблучний оцет надає наступну дію:

  • Зміцнюються стінки судин, вони стають трохи більш еластичними.
  • Знімаються набряки.
  • Поліпшується стан і тонус шкіри, її колір.
  • Шкіра стає чистою, прибираються пігментні плями і сліди розтяжок.

Крім цього, яблучним оцтом користуються для профілактики захворювань шкіри — він ефективно бореться з грибком, лишаєм, висипами, пігментацією.

Яблучний оцет: застосування

Лікування варикозу яблучним оцтом можливо в найрізноманітніших формах.

Яблучний оцет: застосування

Втирання. Невеликий відріз марлі змочити оцтом і м’яко обтирати ними проблемні ділянки, де вени видно особливо сильно. Протерши їх, дайте оцту висохнути; не змивайте.

Обгортання. У невеликій тарілці з оцтом змочіть марлеві серветки. Прийнявши горизонтальне положення і підклавши під ноги подушку, обкладають серветками ноги, особливу увагу приділяючи проблемним місцям. Надлишки рідини з них краще попередньо віджати. Коли ноги будуть повністю обкладені серветками, замотайте їх шаром целофану або плівки і укутайте рушником. Тримати обгортання слід не менше години.

Компреси. Чистий вафельний рушник змочіть в оцті і оберніть ним ноги, бажано — у кілька шарів. Ляжте на спину, трохи піднявши ноги (можна підкласти подушку або валик). Лежати з компресом слід, поки рушник не висохне — зазвичай це менше півгодини.

Обливання і ополіскування. Приготуйте оцтову воду, змішавши 3 столових ложки яблучного оцту та три літри води. Рідина повинна бути теплою, але не гарячою. Обполосніть нею ноги. Процедуру повторюйте по 4-5 разів на день.

Вживання всередину. Оскільки в оцті зберігається безліч корисних речовин, його можна також вживати всередину (зрозуміло, в розведеному вигляді). На склянку теплої води додавайте 2 ст. ложки оцту та 1 ст. ложку меду. Напій можна вживати раз на день.

Як бачимо, жоден засіб проти варикозу не може застосовуватися настільки широко, як яблучний оцет.

Протипоказання до його застосування — тільки надчутлива шкіра і захворювання шлунково-кишкового тракту. Останнє накладає заборону на використання оцту всередину, але дозволяє його зовнішнє використання.

Завдяки яблучному оцту можна поліпшити стан вен на ногах, уповільнити їх старіння, зробити знову еластичними.

 
 
Top