Яблучний оцет при варикозі. Способи застосування

Яблучний оцет при варикозі має застосування, в основному, в якості народного засобу, але його ефективність визнає також і офіційна медицина. Варикозне розширення вен — неприємне, але досить поширене захворювання. Постійно транспортуючи кров знизу вгору, борючись з великими навантаженнями, вени з віком перестають справлятися зі своїми завданнями. А робота, при якій цілий день доводиться проводити на ногах, носіння високих каблуків і неправильного взуття тільки збільшують і так неприємний процес. Утворюються некрасиві вузли, стоншується шкіра.


Зазвичай, єдиним засобом боротьби з варикозним розширенням вен офіційна медицина називає хірургічне втручання. Але застосовується воно лише на прогресуючих і завершальних стадіях захворювання. Що ж робити, якщо варикоз тільки починається? Народна медицина дає свою відповідь.

Яблучний оцет при варикозі. Способи застосування

Яблучний оцет при варикозі застосовують для поліпшення стану вен, зняття набряків і попередження появи вузликів.

Корисні властивості яблучного оцту

Користь яблучного оцту полягає в його унікальному хімічному складі та позитивному впливі на систему кровообігу. Натуральний яблучний оцет є своєрідним концентратом корисних речовин. До його складу входить ретинол (вітамін А), вітаміни груп В і С.

Корисні властивості яблучного оцту

Крім цього, в яблучному оцті можна знайти велику кількість щодня необхідних людині мінералів і мікроелементів. Він містить залізо, калій, кальцій, фтор, магній, кремній, фосфор і безліч інших компонентів.

Лимонна, молочна та інші кислоти, а також ферменти, які містяться в цій речовині, роблять благотворний вплив на організм. Такий багатий склад дозволяє вживати цей вид оцту навіть всередину — правда, в сильно розбавленому вигляді.

Яблучний оцет надає наступну дію:

  • Зміцнюються стінки судин, вони стають трохи більш еластичними.
  • Знімаються набряки.
  • Поліпшується стан і тонус шкіри, її колір.
  • Шкіра стає чистою, прибираються пігментні плями і сліди розтяжок.

Крім цього, яблучним оцтом користуються для профілактики захворювань шкіри — він ефективно бореться з грибком, лишаєм, висипами, пігментацією.

Яблучний оцет: застосування

Лікування варикозу яблучним оцтом можливо в найрізноманітніших формах.

Яблучний оцет: застосування

Втирання. Невеликий відріз марлі змочити оцтом і м’яко обтирати ними проблемні ділянки, де вени видно особливо сильно. Протерши їх, дайте оцту висохнути; не змивайте.

Обгортання. У невеликій тарілці з оцтом змочіть марлеві серветки. Прийнявши горизонтальне положення і підклавши під ноги подушку, обкладають серветками ноги, особливу увагу приділяючи проблемним місцям. Надлишки рідини з них краще попередньо віджати. Коли ноги будуть повністю обкладені серветками, замотайте їх шаром целофану або плівки і укутайте рушником. Тримати обгортання слід не менше години.

Компреси. Чистий вафельний рушник змочіть в оцті і оберніть ним ноги, бажано — у кілька шарів. Ляжте на спину, трохи піднявши ноги (можна підкласти подушку або валик). Лежати з компресом слід, поки рушник не висохне — зазвичай це менше півгодини.

Обливання і ополіскування. Приготуйте оцтову воду, змішавши 3 столових ложки яблучного оцту та три літри води. Рідина повинна бути теплою, але не гарячою. Обполосніть нею ноги. Процедуру повторюйте по 4-5 разів на день.

Вживання всередину. Оскільки в оцті зберігається безліч корисних речовин, його можна також вживати всередину (зрозуміло, в розведеному вигляді). На склянку теплої води додавайте 2 ст. ложки оцту та 1 ст. ложку меду. Напій можна вживати раз на день.

Як бачимо, жоден засіб проти варикозу не може застосовуватися настільки широко, як яблучний оцет.

Протипоказання до його застосування — тільки надчутлива шкіра і захворювання шлунково-кишкового тракту. Останнє накладає заборону на використання оцту всередину, але дозволяє його зовнішнє використання.

Завдяки яблучному оцту можна поліпшити стан вен на ногах, уповільнити їх старіння, зробити знову еластичними.

Related Post

 
 
Top