Яблучний оцет: застосування в народній медицині

На жаль, яблучний оцет – не такий частий гість в кожному будинку, як оцет столовий. А даремно, тому що в останньому нічого, крім синтетики, не знайти, тому і ціна у нього копійчана. На думку дієтологів і лікарів, столовий оцет годиться хіба що для видалення накипу з чайника. Натуральний яблучний оцет проводиться з соковитих перезрілих плодів. Зброджений зусиллями хлібних дріжджів сік насичується спиртами, в які перетворюється цукор.

Яблучний оцет: застосування в народній медицині

На проміжному етапі бродіння і виходить сидр, яблучний напій слабоалкогольний, а вже пізніше оцтовокислі бактерії, які використовують спирт як субстрат для розвитку, окислюють сидр до стану оцту, що успадковує цілий спектр корисних речовин від свіжих яблук. Тому і порівнювати зі столовим не варто яблучний оцет: застосування в народній медицині і дієтології цього продукту дуже широко.

Властивості яблучного оцту

 

Властивості яблучного оцту

Що ж дістається яблучного оцту від молодильного яблука?

  • Він зберігає цілий спектр вітамінів: А, С, Е і групи В.
  • В ньому залишається велика кількість мікроелементів, серед яких лідирує марганець (12,5% від денної норми в 100 мл), а крім нього калій, магній, натрій, мідь, залізо, цинк і фосфор.
  • Він насичений фруктовою та молочною кислотами.

Виходячи з такого складу, застосовувати яблучний оцет лише як підкислювач страв або консервант непростимо. Застосовуючи його як самостійний лікувальний засіб для вирішення безлічі проблем здоров’я і краси, можна розкрити більшість його властивостей.

Яблучний оцет – лікар широкого профілю

Кислоти, яблучного оцту є рушійною силою катаболізму – процесу окислення і розпаду в організмі жирів і вуглеводів. Тому основна дія цього продукту полягає в прискоренні метаболізму. Крім цього він активізує травлення, знижує вироблення інсуліну і призводить до нормі артеріальний тиск.

Яблучний оцет - лікар широкого профілю

Використання яблучного оцту в лікуванні знаходить в світі багато послідовників завдяки простоті методик. Приймати його гранично просто: їдальня ложка, розведена в склянці води, що випивається вранці до сніданку. Є один нюанс застосування, який слід врахувати: при тривалому впливі яблучної кислоти страждає емаль зубів, тому оцтовий напій слід пити через трубочку, а після нього ретельно полоскати рот проточною водою.

Крім основного способу застосування існує ще ряд народних рецептів, заснованих на цьому продукті.

  • При підвищеній стомлюваності і млявості, які часто супроводжують людей у холодний сезон, можна приготувати своєрідний енергетичний коктейль: у склянці охолодженої кип’яченої води розчинити 1 ч. л. меду, додати 1 ч. л. оцту і 10 крапель 10%-го розчину йоду. Такий напій приймається один раз на день строго після сніданку.
  • При високому тиску необхідно зволожити яблучним оцтом два носових хустки і прикласти до ступнів на чверть години, одягнувши на ноги кульочки, а зверху шкарпетки. Довше тримати такий компрес не випливає через ризик опіку і надмірного пониження тиску.
  • Головний біль відступає після прийняття оцтових ванн (0,2 – 0,5 л яблучного оцту в залежності від розміру ванни). Температура води повинна бути ледь вище температури тіла, а тривалість процедури – не більше чверті години.
  • При гіпертонії можна досягти стійкого ефекту, якщо до класичного способу вживання яблучного оцту, описаному раніше, додати зубчик часнику. Для попередження запаху з рота часник слід нарізати кільцями по подобі таблеток, і прийняти весь зубчик, запиваючи кожну «таблетку» водою з яблучним оцтом. Робити це необхідно вранці не менше, ніж 2-3 місяці.
  • Від лупи успішно використовується простий лосьйон з взятих порівну яблучного оцту і води (на середню довжину волосся буде досить по 100 мл кожного компонента). Розчин наноситься на коріння волосся, після чого їх слід загорнути в поліетилен і рушник на годину, а потім вимити з шампунем.
  • Зупиняє випадання волосся маска на основі чайної ложки яблучного оцту і їдальні – меду, розчинених у склянці теплої води. Одержаним складом змочують волосся, при цьому легко масажуючи шкіру для посилення кровообігу в ній, а потім загортають на 30 хвилин і промивають.

Яблучний оцет – натуральний жироспалювач?

Багато хто свято вірить в це, не змінюючи раціону і тривалий час вживаючи оцет. Насправді дієтологи ставляться до цього способу скептично, тому що властивості оцту прискорювати метаболізм недостатньо для отримання відчутного ефекту. Він може лише підсилити дію дієт, під час яких обмін речовин зазвичай сповільнюється, і притупити відчуття голоду, але і це вже великий внесок.

Яблучний оцет - натуральний жироспалювач

Для схуднення оцет приймається 3 рази на день перед їжею, по столовій ложці, розведеною в склянці кип’яченої води і підсолодженої чайною ложечкою меду. Цей курс розрахований на місяць-два, тому є сенс поєднати його з тривалою добре збалансованою дієтою, щоб звести до нуля можливі негативні наслідки.
Негативні сторони яблучного оцту

Як і будь-яка кислота, яблучний оцет буде гідно оцінений не кожним організмом. Гастрит, виразки шлунку, діабет, загострення хвороб нирок і печінки, коліт – всі ці захворювання дають червоне світло вживання цього продукту.

Другим негативним моментом зайвого захоплення ним може стати вимивання калію з організму, брак якого призводить до погіршення стану м’язової і кісткової тканини, від чого страждає серце і збільшується ризик переломів.

Купуючи яблучний оцет, не слід керуватися при виборі його ціною. Необхідно уважно читати етикетки, оскільки за яблучний часто видається звичайний столовий оцет з додаванням яблучної есенції. Користі від такого продукту чекати не доводиться.

Незалежно від рішення застосовувати цей дивовижний продукт для оздоровлення, однозначно варто замінити на кухні інші синтетичні підкислювачі, адже навіть у мінімальних кількостях яблучний оцет буде незримо сприяти активності, здоров’ю і красі.

Top