Як чоловікові захистити себе від інфаркту

На жаль, статистика підносить нам дуже сумний факт: серцеві хвороби в прямому сенсі слова ходять за чоловіками по п’ятах, нахабно вриваючись в життя кожного другого і встановлюючи там свої правила. Що ж сприяє розвитку небезпечної недуги і як вберегтися?

Чому саме чоловіки?

Не станемо брехати, все досить серйозно: за останні двадцять років небезпечне захворювання стало значно молодше і тепер інфаркт губить на 60% більше чоловічих життів. Зазвичай ішемічна хвороба серця наздоганяє чоловіків у віці 40-50 років, але тепер вона почала загрожувати життю навіть зовсім молодих людей. При цьому, підступності захворювання явно не віднімати: воно холоднокровно мітить прямо в серце чоловіків. Головна мета – благополучні та успішні представники сильної половини людства, які, до того ж, ведуть активний спосіб життя і займаються спортом. Парадоксально, чи не правда?

Але і пояснюється настільки лякаюче стан речей, як виявилося, досить просто: чоловіки просто не привчені піклуватися про власне самопочуття. Пригадай, коли в останній раз, відчувши нездужання, ти тут же пішов на прийом до лікаря? Ось, і абсолютна більшість також не згадає. І поки всі дружно ігнорують небезпечні симптоми, ішемічна хвороба лише з передчуттям потирає руки: якщо вірити статистиці, лише 50% чоловіків з широким інфарктом доїжджає до лікарні живими. Друга половина платить власним життям за те, що тривожні симптоми були проігноровані і думка вчасно пройти необхідне дослідження залишилася лише думкою.

Далі – не краще. Все таки встигнувши доїхати до лікарні, третина сердечників не доживуть до виписки – не дозволять ускладнення, що розвинулися. Ті щасливчики, яким пощастить пережити настільки небезпечну «пригоду», більше ніколи не зможуть забути про подію: інфаркт залишить на їх серцях рубець у вигляді шраму.

Як чоловікові захистити себе від інфаркту

 

Як дізнатися, що ти у зоні ризику?

Курці піддаються великому ризику перенести інфаркт. Ще одні страшні вороги серця – надто високий рівень холестерину і атеросклероз. Серцевий м’яз знаходиться під прицілом у чоловіків з ожирінням, а також тих, хто відчуває постійні стреси і ігнорує спорт. Не кращими діагнозами в цьому плані є також гіпертонія і цукровий діабет – вони погіршують ситуацію і можуть прискорити розвиток інфаркту міокарда.

Але навіть якщо ти ведеш абсолютно здоровий спосіб життя і не допускаєш прояви жодного чинника з перерахованих вище, не поспішай розслаблятися. Залишається ще така неприємна штука, як спадковість, і на неї, на жаль, ніхто вплинути не в силах.

За словами медиків, якщо лише один із близьких родичів страждав від захворювань серця і судин (інфаркт, ішемічна хвороба серця, інсульт), то ризик обзавестися такою ж проблемою зростає в рази. А якщо до спадковості додати ще і нездоровий спосіб життя… Стає зрозуміло, які перспективи вимальовуються у людини.

Що відбувається в організмі: погляд зсередини?

Якщо у кров надходить занадто багато холестерину, він починає відкладатися на стінках кровоносних артерій, через що з часом формуються атеросклеротичні бляшки. В один прекрасний момент така бляшка здатна дати тріщину, зачепивши і сам посудину. В ранці активно згортається кров, формуючи згусток (тромб), який закриває собою пошкоджене місце.

Згодом тромб стає більше і щільніше, і в один прекрасний момент він повністю перекриє просвіт артерії, яка живить клітини серця киснем. Як тільки це станеться, запасу кисню вистачить ще на десять секунд, які дозволять серцевому м’язі функціонувати максимум півгодини. Після закінчення цього часу запустяться незворотні зміни, а через шість годин серцевий м’яз чекає повна загибель.

Як чоловікові захистити себе від інфаркту

 

Як вчасно помітити перші симптоми інфаркту?

Вам знайоме прислів’я «Обізнаний – значить озброєний»? Саме знання, що з себе представляють симптоми наближення інфаркту міокарда, допоможе якомога раніше розпізнати підступний недуг і встигнути вжити всі необхідні заходи.

Головний ознака – це нестерпна біль за грудиною. Але не забувай, що у хворих на стенокардію вона розвивається у зв’язку з інтенсивними навантаженнями (як фізичними, так і емоційними). А ось при інфаркті різкий біль виникає в стані спокою. Часто хворіти починає рано вранці, через що людина не відразу розуміє, що з ним відбувається.

Також на можливість розвитку інфаркту можуть вказувати відчуття слабкості, запаморочення, ослаблений пульс, прискорене неритмічне серцебиття. Бувають випадки, коли до подібних симптомів додаються нудота, блідість, рясне холодне потовиділення і навіть блювота.

Головна підступність проявляється в тому, що чверть хворих не відчувають практично ніяких симптомів під час серцевого нападу, і «розгледіти» рубець на серцевому м’язі здатна лише електрокардіограма. Подібні випадки в медицині іменуються як «німа ішемія», і даний вид хвороби таїть у собі не меншу небезпеку. Саме з цієї причини вкрай важливо регулярно проходити обстеження – ти ніколи не знаєш, які процеси можуть протікати в твоєму організмі абсолютно безсимптомно.

Сайт likarski-roslini.net.ua підкаже Вам, які дослідження слід пройти в першу чергу, щоб дізнатися всю необхідну інформацію про стан свого серця.

Як чоловікові захистити себе від інфаркту

 

Отже:

  • пройди ЕКГ і зробити аналіз крові на ліпіди і цукор;
  • якщо у Вас підвищений тиск, зробіть ЭХО-кардіограму (УЗД серця)а як тільки тиск прийде в норму – знадобиться велоергометрія (ЕКГ з навантаженням).

Ці дослідження є основними, і чим частіше Ви будете їх проводити (особливо після досягнення 40-річного віку), тим більше шансів ніколи не зіткнутися лоб в лоб з найнебезпечнішими серцевими хворобами.

Top