Як лікувати пітницю у малюка

Кожна молода мама, оглядаючи новонародженого, може помітити на його ніжній шкірі множинні висипання червоного кольору. Це — пітничка. Що таке пітничка у малюків і як лікувати її в домашніх умовах? Розповімо про це докладніше.

Як лікувати пітницю у малюка

Причини появи пітниці

Зазвичай з’являється пітниця у таких місцях, як:

  • область шиї;
  • складочки в пахах;
  • пахви;
  • животик.

Причинами її появи, в більшості випадків, є неправильна гігієна. Також на її поява може впливати використання неправильних косметичних засобів для догляду за дітьми та одягу зі штучних матеріалів. Лікування пітниці повинно початися негайно, адже вона може викликати занепокоєння у дитини.

Способи лікування пітниці

Як тільки ви помітили почервоніння на шкірі, треба відразу приймати заходи. Якщо вогнище ураження невелике, то лікування пітниці у малюків активно використовуйте дитячі присипки. Попередньо, всі складочки треба обробити слабким содовим розчином (в склянці теплої води розмішайте чайну ложку чайної соди). Змочіть в ньому ватний тампон і акуратно протріть всі вразливі місця. Далі, підсушіть шкіру м’якою серветкою і рівномірно обробіть присипкою.

Пітничка у малюків часто з’являється в жарку погоду. Лікарі-педіатри рекомендують в такий період часті купання дитини. У ванночку треба додавати трав’яні відвари. Це може бути відвар череди, ромашки, чистотілу. Рослини можна збирати самостійно, а можна придбати в найближчій аптеці. Приготуйте засіб, відповідно до інструкції на упаковці, і додайте у ванну під час купання.

Як запобігти появі пітниці

Звичайно, краще уникнути появу хвороби, ніж лікувати пітницю. Але вже якщо вона з’явилася, нічого страшного немає. Дотримуючись простих правил, ви швидко позбудетеся від неї. Якщо для догляду за малюком ви користуєтесь дитячими кремами, то не варто намазувати їх товстим шаром. Влітку застосовуйте креми на водній основі, вони досить легкі і швидко вбираються. Взимку можна користуватися більш жирними варіантами.

Щоб не довелося думати про лікування пітниці у малюка, при виборі одягу звертайте увагу на склад тканини, з якої вона пошита. Робіть вибір на користь одягу з бавовняних тканин. Пітниця може з’явитися від перегріву, тому одягайте дитину по погоді.

Варто запам’ятати, як виглядає пітниця у дитини і як з нею боротися. Якщо ваші зусилля не увінчалися успіхом, негайно зверніться до дільничного лікаря.

Сподіваємося, що стаття допоможе вам впоратися з цією недугою. Будьте здорові!

 
 
Top