Як підвищити гемоглобін народними засобами

Гемоглобін — це найважливіша складова частина крові. Він входить до будови еритроцитів і є транспортером кисню з легень до тканин організму. Вміст гемоглобіну в крові жінок та чоловіків різний. Нормальним вмістом гемоглобіну в крові жінок є кількість не нижче 120 одиниць, а у чоловіків повинно перевищувати 135 одиниць. Організм людини дуже чутливий до кількості кров’яних тілець. Якщо вміст гемоглобіну падає нижче норми, людина відразу відчуває це.


Лікарі надають велике значення падіння гемоглобіну, справа в тому, що знижений вміст гемоглобіну — недокрів’я не є самостійним. Це завжди вторинне явище, що свідчить про серйозне захворювання, або про збій роботи важливих органів. Якщо недокрів’я стало наслідком серйозної крововтрати, то тут допоможуть тільки лікарі з залізовмісними ліками і переливанням крові.

Як підвищити гемоглобін народними засобами

Але недокрів’я буває викликано неправильним харчуванням або перебудовою організму під час вагітності. Недокрів’я може виникнути як наслідок серйозної хвороби або після перенесеного на ногах грипу. У цьому разі недокрів’я дає шум у вухах, слабкість, запаморочення, швидку стомлюваність, безсилля. Також виявляються зовнішні показники недокрів’я — сухість шкіри, тріщини в кутах губ, блідість шкіри.

Від зниженого гемоглобіну страждають практично два мільярди людей

Від зниженого гемоглобіну страждають практично два мільярди людей на нашій планеті

Як підвищити гемоглобін народними засобами? Перш за все, треба перебудувати своє харчування. Потрібно збільшити в раціоні кількість овочів. Морква добре впливає на збільшення гемоглобіну. Потрібно значно збільшити кількість моркви в їжі. Кожні три дні випивати склянку свіжого морквяного соку. Потрібно збільшити кількість буряків в їжі. Необхідно звернути увагу на фрукти і значно збільшити кількість споживаних цитрусових і ягід, в них міститься вітамін С, крім підвищення гемоглобіну, сприяє зміцненню імунітету. Потрібно включити в раціон червону ікру. Значно збільшити кількість споживання гречки, печінки і язику. Печінка тварин, особливо теляча, містить важливий вітамін В 12, який сприяє виробленні гемоглобіну.

Морква є відмінним продуктом

Морква є відмінним продуктом, який сприяє підвищенню гемоглобіну.

Дуже корисні горіхи, але їх краще вживати в спеціальних сумішах:

  1. суміш фундука і розпарених родзинок в рівних кількостях;
  2. суміш волоських горіхів, меду, журавлини в рівних кількостях;
  3. суміш чорносливу, кураги, родзинок, волоських горіхів, в рівних кількостях.

Суміш потрібно перемолоти і додати натертий лимон зі шкіркою і склянку меду. Вживати ці суміші треба по столовій ложці 3 рази в день. Так як залізо і кальцій є антагоністами, ці суміші і молочні продукти не можна вживати одночасно. Чорний чай також заважає засвоєнню заліза з їжі, краще пити зелений чай.

Зверніть увагу на горіхи

Зверніть увагу на горіхи. При зниженому гемоглобіні вони володіють дивовижною властивістю підвищувати його.

Дуже добре при недокрів’ї запарювати в термосі подрібнену шипшину і пити отриманий настій з медом.

Старовинний спосіб підвищення гемоглобіну складається у вживанні соку алое. Для цього потрібно зрізати листя алое, вимити, обсушити, загорнути в щільний папір і покласти на 3 дні в холодильник. Після цього подрібнити в м’ясорубці або в блендері, і розбавити якісним кагором і медом у пропорції 1: 2,5 : 2, приймаючи кількість кашки листя алое, що вийшла, за одиницю. Суміш повинна настоятися п’ять днів в прохолодному, темному місці, після цього її потрібно пити перед їжею столовими ложками.

Дуже корисний для цих цілей сік граната, його треба щодня пити по 2 столові ложки.

Всі ці прості, недорогі рецепти, які легко може приготувати кожен, допоможуть підвищити гемоглобін народними засобами.

Рекомендуємо Вашій увазі корисне відео про те, як підвищити гемоглобін:

 
 
Top