Як правильно спринцюватися? – грушею, для планування вагітності і при молочниці

Як і чим можна спринцюватися в домашніх умовах правильно розповість наша стаття. Щоб відповісти на питання: «Як правильно спринцюватися в домашніх умовах»? — слід уточнити, що ж таке спринцювання. Спринцювання — це процес, при кому в піхву вводяться різні рідини з метою вимивання хвороботворних бактерій.


Але надмірно захоплюватися спринцюванням в домашніх умовах не рекомендовано, оскільки разом з хвороботворними бактеріями можна вимити корисні, що негативно позначиться на мікрофлорі піхви. Спринцювання застосовується тільки з лікувальною метою, але ніяк не в профілактичних.

Спринцюватися треба тільки у тому випадку, якщо вас турбує дивний дискомфорт в піхві, а також свербіж або печія. Але, в цьому випадку все одно краще спочатку проконсультуватися з гінекологом. Він призначить спринцювання, якщо визнає потрібним. Займатися самолікуванням і спринцюватися самостійно в домашніх умовах не можна.

Як правильно спринцюватися – грушею, для планування вагітності і при молочниці
А тепер давайте розглянемо, як правильно спринцюватися за допомогою тих або інших препаратів. Для вашої зручності ми зібрали їх в таблицю, користуючись якою ви зможете побачити, як приготувати розчин для спринцювання і як правильно їм спринцюватися.

Ромашку узяти на літр кип’яченої гарячої води, залити окропом, перелити в невелику емальовану ємність, а потім поставити на середній вогонь. Коли відвар закипить, слід остудити його до кімнатної температури, після чого, обережно вводити його всередину за допомогою гінекологічної спринцівки.

Спринцюватися ромашкою необхідно тільки перед сном, оскільки після цієї процедури необхідно полежати деякий час.

Як спринцюватися содою

Спринцювання содою найбільше рекомендується при молочниці, а також для зачаття. Розчин для спринцювання готується таким чином: візьміть півлітра теплої води, додайте в неї маленьку ложку соди, після чого перелийте розчин в гінекологічну спринцівку і вводьте його в піхву акуратною цівкою. Краще всього проводити процедуру спринцювання уранці або увечері, але не в розпал робочого дня.

Як спринцюватися хлоргекседином

Для того, щоб правильно спринцюватися «Хлоргексидином», не треба використати грушу або гінекологічну спринцівку.

Форма упаковки препарату дозволить зробити спринцювання і без цих елементів, досить просто ввести кінчик спрею в піхву і ввести близько десяти міллілітрів засобу. Після цього необхідно прийняти горизонтальне положення на півгодини, щоб препарат встиг подіяти.

Як спринцюватися цитеалом

Щоб спринцюватися препаратом, який має назву «Цитеал», необхідно розвести 50 міллілітрів препарату в 500 міллілітрів теплої води, після чого акуратно ввести розчин в піхву, після чого необхідно промити чистою теплою водою.
Спринцюватися цим препаратом в домашніх умовах можна щодня.

Як спринцюватися перекисом водню

Щоб правильно спринцюватися перекисом водню, не завдавши збитку для організму, слід змішати перекис з теплою водою в пропорції 1: 3. Після цього розчин переливається в гінекологічну спринцівку, один її кінець вставляється в піхву, а потім розчин зрошує стінки піхви. Тривалість процедури повинна складати не менше 10 хвилин, щоб від неї був хоч якийсь ефект.

Як спринцюватися мірамістином

Спринцювання «Мірамістином» проходить таким чином: наконечник флакона обробляється гарячою водою, потім вводиться в піхву не менше чим на 5 сантиметрів, потім на флакон треба натиснути 3-5 разів, внаслідок чого станеться зрошування стінок піхви. Відгуки жінок, які спринцювалися цим препаратом, в основному, позитивні. Препарат не викликає печії, не має запаху і практично безбарвний.

Але все-таки у нього є протипоказання, тому спринцюватися «Мірамістином» без призначення лікаря не рекомендується.

Як спринцюватися тантум трояндою

Правильно спринцюватися препаратом «Тантум Троянда» треба таким чином: якщо ви придбали рідину для спринцювання, то її не треба заздалегідь розводити з водою. Наконечник флакона вставляється в піхву і за допомогою натискання на флакон рідина зрошує стінки піхви. Якщо ж ви купили порошок з троянди для спринцювання в домашніх умовах, то його вміст слід розчинити в 500 міллілітрах теплої води, після чого перелити розчин в грушу для спринцювання, а потім використати її за призначенням. Цим препаратом можна спринцюватися навіть в пряму кишку.

Як спринцюватися чистотілом

Спринцюватися чистотілом дуже просто. Для цього треба узяти 10 грамів сухого чистотілу, залити його одним літром гарячої води і поставити на вогонь, щоб довести настій до кипіння.

Коли рідина закипить, її слід зняти з вогню і дати настоятися не менше трьох годин. Потім настій переливається в грушу для спринцювання і використовується для зрошування піхви. Спринцювання чистотілом повинно відбуватися не більше двох раз на день.

Як спринцюватися марганцівкою

Для правильного спринцювання розчином марганцівки слід приготувати 0.02% розчин. Його колір має бути блідо-рожевим, оскільки більший вміст марганцю в розчині здатний викликати опіки при спринцюванні.

Слід уточнити, що спринцювання марганцівкою має дуже короткочасний ефект, а окрім цього готовий розчин може зберігатися не більше 12 годин. Після цього часу він втрачає свої властивості.

Використати препарат можна три рази в день. Передозування цим препаратом неможливе, але це не означає, що можна спринцюватися «Декасаном» щопівгодини.

Як спринцюватися мідним купоросом

Спринцюватися мідним купоросом не рекомендується, оскільки існує можливість заробити опіки слизової оболонки піхви.

Як спринцюватися фурациліном

Правильно спринцюватися «Фурациліном» в домашніх умовах можна таким чином: одна пігулка препарату розводиться в ста міллілітрах гарячої води, дати розчину трохи настоятися, щоб розчинилася пігулка, після чого перелити отриманий засіб в гінекологічну спринцівку і використати за призначенням. Проводити спринцювання за допомогою «Фурацеліну» можна не більше ніж чотири дні підряд.

Як спринцюватися АСД

Спринцюватися препаратом АСД треба таким чином: в 500 міллілітрах теплої води необхідно розчинити рівно 30 крапель АСД, після чого отриманим розчином провести спринцювання. Спринцюватися АСД рекомендується і тоді, коли жінка хоче завагітніти.

Як правильно спринцюватися – грушею, для планування вагітності і при молочниці

Як правильно спринцюватися грушею?

Правильно спринцюватися грушею або гінекологічною спринцівкою треба таким чином:

  • Спершу приготуйте відповідний розчин, який обов’язково має бути теплим.
  • Після цього слід зайти у ванну, сама ванна має бути сухою і теплою, щоб була можливість сісти на її край.
  • Ноги необхідно розвести в сторони, спочатку піхву слід змастити дитячим кремом.
  • Наконечник груші слід вводити в піхву акуратно, намагаючись не травмувати стінки піхви.
  • Щоб правильно спринцюватися, наконечник груші необхідно ввести на глибину близько семи сантиметрів. Якщо ви відчуваєте при цьому дискомфорт, то вводити наконечник гінекологічної спринцівки слід на глибину в п’ять сантиметрів.
  • Струмінь, що потрапляє в піхву, не має бути надмірно сильним, щоб не вимити корисні бактерії.
  • Після проведення спринцювання слід полежати в горизонтальному положенні, щоб розчин встиг вбратися.

Слід уточнити, що спринцюватися при вагітності не можна, оскільки це може завдати шкоди не лише організму вагітної жінки, який і без того ослаблений, але ще і дитині.

Як правильно спринцюватися – грушею, для планування вагітності і при молочниці

Відео матеріали

 

Top