Як приготувати рисовий відвар — при проносі і блювоті

Якщо говорити про народні засоби проти отруєння і його симптомів, то рисовий відвар — це одне з кращих засобів в такій ситуації. Приготувати рисовий відвар можна дуже швидко, що є безперечною перевагою при лікуванні отруєння, блювоти або діареї. Цей засіб може застосовуватися як для дорослих, так і для дітей, у нього практично немає протипоказань.


Крім того, що рисовий відвар використовується для лікування отруєння і його симптомів, дуже ефективно допоможе цей засіб впоратися з такими захворюваннями, як виразка або гастрит. Також дуже часто варений рис використовують для виведення шлаків з організму. Він сприяє нормалізації обміну речовин, що, у свою чергу, допомагає в процесі схуднення.

Як приготувати при діареї?

Найчастіше рисовий відвар готують при проносі у дорослих або дітей.
Також можна використати його при діареї у грудничка. Цей засіб виводить токсини і допомагає зупинити навіть блювоту. Щоб приготувати його, необхідно наслідувати наступні вказівки:

  • Візьміть звичайний рис, промийте його кілька разів в холодній воді, доки вона не перестане бути каламутною.
  • Залийте водою в пропорції один до семи, відправте засіб на піч і доведіть до кипіння.
  • Коли рис закипить, слід зменшити вогонь до мінімуму, після чого накрити місткість кришкою і продовжити варити крупу ще не менше півгодини.
  • Злийте воду, коли рис буде готовий, і перелийте її в глибоку ємність, щоб вона трохи остигнула.

Приймати рисовий відвар необхідно при блювоті і діареї у кількості половини склянки. Також разом з відваром рекомендується їсти дієтичний бульйон.

Як приготувати рисовий відвар - при проносі і блювоті

Готуємо рисовий відвар дитині

Діарея або блювота у грудничка завжди є приводом для занепокоєння батьків. Проте, дитину не можна нагодувати пігулками, щоб полегшити його стан. Рисовий відвар підійде в такій ситуації якнайкраще. Тільки готувати його слід трохи інакше, ніж для дорослої людини.
Слід звернути увагу, що якщо пронос або блювота супроводжуються виділенням крові, підвищеної температурою тіла або іншими незвичними ознаками, то слід відкласти лікування рисовим відваром на інший випадок і терміново вирушати до лікаря. Якщо ж нічого такого ви не помітили, тоді в терміновому порядку слід приступати до приготування рисового відвару.

  • Гарненько промийте проточною водою одну велику ложку рису, після чого залийте її водою у кількості однієї склянки.
  • Ємність з рисом відправте на вогонь і обов’язково накрийте згори кришкою.
  • Чекайте близько години, поки рис закипить і буде готовий.
  • Якщо при варінні уся рідина випарувалася, ви можете трохи долити, інакше рис пригоратиме до дна каструлі.
  • По готовності, гарненько профільтруйте рисовий відвар і злегка остудіть його перед тим, як давати дитині.

При сильному проносі необхідно давати грудничку по п’ятдесят мілілітрів відвару за один прийом тричі на день. Необхідно ретельно стежити за станом дитини, якщо виникне закреп, треба буде відмінити прийом цього засобу.
У будь-якому випадку, неважливо, використовуєте ви рисовий відвар для лікування отруєння у дитини або дорослого, спершу слід запитати поради у лікаря. Крім усього іншого, намагайтеся готувати відвар правильно, щоб не виникло неприємних наслідків.

Як приготувати рисовий відвар - при проносі і блювоті

 
 
Top