Як робити інгаляції при сухому та мокрому кашлі

Безсумнівно, сьогодні неможливо знайти людину, яка б на собі не відчула, що таке кашель. А багато хто навіть досить довго мучиться, намагаючись позбутися від нього. Адже якщо вчасно не вжити необхідних заходів для лікування, то він набуває хронічну форму, і позбутися від нього дуже непросто. Кашель можна лікувати і медикаментами, і народними засобами, але особлива ефективність проявляється при доповненні даних методів лікування інгаляціями.


Під час інгаляцій в організм хворого через вдихання вводяться певні лікарські та біологічно активні речовини, завдяки чому мокрота стає менш в’язкою. А значить, її виведення з дихальних шляхів істотно полегшується. Слід зазначити, що самостійно інгаляції не застосовуються як засіб від кашлю, їх необхідно поєднувати з муколітичними і відхаркувальними препаратами.

Як робити інгаляції при сухому та мокрому кашлі

Інгаляції від кашлю поділяють на природні і штучні. Природна інгаляція здійснюється під час відпочинку на природі, біля моря, у горах. Даний вид має велику профілактичну цінність. А штучна – це як раз той вигляд, яким ми частіше користуємося в лікувальних цілях, застосовуючи для введення в організм корисних речовин спеціальні інгалятори. Сучасні прилади, призначені для проведення інгаляцій, дуже зручні, так що скористатися ними можна навіть у домашніх умовах.

Крім вибору інгалятора, важливо визначитися з лікувальними засобами або травами, що допомагають впоратися з кашлем. Інгаляційна рідина може складатися з трав’яних настоїв, відварів ромашки, календули, звіробою. Їх вибір залежить від характеру кашлю. Так, від мокрого кашлю добре допомагають відвари з липи, евкаліпта, кропиви, шавлії. А при сухому кашлі для розрідження мокроти і виведення із бронхів краще скористатися содовими інгаляціями.

В домашніх умовах можна робити інгаляції різних видів. Найпростіший метод – додавання в киплячу воду лікарських засобів і потім вдихання одержуваних парів. Ефективні інгаляції з цілющими ефірними маслами. Крім того, можна також робити інгаляції сухого типу. При цьому спочатку ліки розчиняється у воді, потім туди додають сухе нагріте повітря. У такому разі випаровування води відбувається дуже швидко, і в організм потрапить тільки сухий препарат.

В умовах медичних установ часто користується і аероіоноінгаляциєю. При цьому в організм потрапляють частинки з від’ємним чи позитивним зарядом. Для лікування кашлю у дітей можна застосувати ультразвукову інгаляцію за допомогою особливих сучасних приладів. Вона має на увазі унікальне дроблення лікарських препаратів за допомогою ультразвуку для полегшення їх введення в організм. У такому разі лікувальні засоби надходять дуже глибоко, а значить, і ефект від них значно більше.

Перевага інгаляції в лікуванні кашлю у тому, що корисні розчини потрапляють в організм у вигляді парів і відразу ж починають надавати благотворний вплив на запалені ділянки. Масштаб у них досить широкий: від носових пазух аж до бронхіол. Тому проведення курсу таких процедур дозволяє позбутися навіть від затяжного кашлю.

Як робити інгаляцію при кашлі?

Хоч і проведення інгаляцій вважається досить простим способом від кашлю, при їх проведення потрібно дотримуватися деяких правил. Спочатку треба налаштуватися, що інгаляції – це не боляче, а радше приємно. Проводити процедуру слід не раніше, ніж через 1,5 години після прийому їжі. Після закінчення інгаляції пацієнт повинен полежати півгодини спокійно. Важливо, щоб при цьому він не напружував горло.

Якщо призначений не один препарат, а кілька, то інгаляції потрібно проводити в правильній послідовності. Процедуру з бронхорозширювальними препаратами слід здійснювати в першу чергу. Через двадцять хвилин після їх використання можна робити інгаляції відхаркувальними засобами. Після всіх цих препаратів настає черга дезінфікуючих та протизапальних засобів.

Як робити інгаляцію при кашлі дітям?

 

Як робити інгаляцію при кашлі дітям

При проведенні інгаляцій дітям процедура виглядає дещо інакше. Насамперед, слід пам’ятати про те, що дітям молодше двох років інгаляції протипоказані. Але навіть якщо дитині вже є два роки, необхідно взяти в лікаря дозвіл на процедуру.

Нерідко лікарі радять робити інгаляції маленьким дітям допомогою компресорних небулайзерів. При виборі препаратів потрібно мати на увазі, що деякі компоненти не підходять дітям або можуть викликати алергію. Інгаляція, проведена дитині, не повинна тривати більше п’яти хвилин.

Протипоказання для інгаляцій при кашлі

У цієї процедури є і свої протипоказання. Її не можна робити тим, у кого легенева або серцева недостатність, підвищений тиск. Також інгаляція абсолютно протипоказана хворим з носовою кровотечею, з підвищеною температурою, з індивідуальною непереносимістю, алергічними реакціями на конкретні лікарські препарати. Крім того, інгаляції не можна призначати людям з церебральним атеросклерозом, коли є значні порушення мозкового кровообігу.

Top