Як ставити гірчичники? — правильно при застуді та інших захворюваннях

Питання про те, як правильно ставити гірчичники, напевно хоч би раз цікавило будь-яку людину. Насправді проробляти таку процедуру зовсім не складно. Головне — знати основні правила, завдяки яким дія гірчичників буде найбільш ефективною.

Отже, гірчичники ставити не можна у разі, якщо:

  • температура хворого складає 37,3 градуса і більше, оскільки організм може не впоратися з таким навантаженням;
  • людина хвора на такі захворювання як псоріаз, екзема, нейродерміт або будь-які інші захворювання шкіри;
  • жінка вагітна або годує грудьми;
  • є підозра на злоякісні пухлини;
  • непереносимість або алергія на гірчицю.

Також, якщо вас цікавить питання: «Як часто ставити гірчичники»?, то відповідь буде проста. Не рекомендується застосовувати гірчичники більше чотирьох днів підряд. У день можна ставити тільки по одному гірчичнику, бажано не у світлий час доби. Крім того, після цієї процедури хворому потрібний тривалий спокій, тому застосовувати гірчичники в домашніх умовах краще всього перед тим, як відправитися до сну.

Ставити гірчичники діточкам треба дуже обережно. Рекомендований вік для гірчичників — три роки і вище, оскільки до цього у діток занадто ніжна шкіра. Дітям від 3 років гірчичники ставити треба не більше ніж на 3 хвилини. Знімати їх треба відразу ж після того, як дитина відчує печіння.

Як ставити гірчичники правильно при застуді та інших захворюваннях

Куди ставити гірчичники?

Ще одне цікаве питання, яке найчастіше виникає у багатьох людей, це: «Куди ставити гірчичники»?. Воно і не дивно, адже кожна точка на тілі відповідає за свій внутрішній орган. Гірчичники ставляться не лише на спину, але ще і на груди, і на ноги. У яких випадках і куди правильно поставити гірчичники, ми розповімо вам в нашій статті.
При кашлі або застуді дітям ставлять гірчичники на ноги.

Зазвичай гірчичники кладуть в теплі вовняні шкарпетки і залишають на ногах на усю ніч, але якщо дитина відчує сильне печіння, то гірчичники необхідно буде прибрати.

Дорослим же при кашлі ставляться гірчичники на груди або на спину залежно від локалізації захворювання. При бронхіті або ангіні гірчичники ставлять на груди, намагаючись уникати ділянки серця. При пневмонії або, як її ще називають, запаленні легенів, гірчичники також слід ставити на груди, але можна ставити і на спину. При цьому немає різниці, сухі або мокрі гірчичники ви використовуєте. При трахеїті гірчичники накладаються на литки ніг або на груди.

Як ставити гірчичники правильно при застуді та інших захворюваннях

Як правильно це робити?

Не менш важливе питання: «Як правильно ставити гірчичники»? — адже саме від цього залежить ефективність усієї процедури. По суті, тут немає нічого складного. Проте, ми вирішили скласти невелику інструкцію, щоб ви точно знали, що все робите правильно.

Отже, щоб поставити гірчичники, треба:

  • Спершу підготуйте широку тарілку з не дуже гарячою водою.
  • Перед застосуванням кожен гірчичник слід опустити у воду на 20 секунд, краще всього в горизонтальному положенні.
  • Далі можете прикладати гірчичник до необхідного місця хворого, після чого його треба буде притиснути до тіла за допомогою сухої серветки.
  • При першому застосуванні гірчичники треба ставити не більше ніж на п’ять хвилин, збільшуючи цей час з кожним разом на дві хвилини.

При контакті з шкірою гірчичники можуть викликати почервоніння.
Але якщо ви відчуєте сильне печіння і біль, тоді треба негайно позбавитися від гірчичників і перевірити, чи немає у вас на них алергії.

В цілому, якщо дотримуватися усіх рекомендацій, гірчичники допоможуть вам або вашим дітям позбавитися від кашлю і застуди впродовж декількох днів. У відео ви знайдете більше подробиць на цю тему.

Як ставити гірчичники правильно при застуді та інших захворюваннях

Відео матеріали

 
 
Top