Як вилікувати п’яткову шпору народними засобами

Що являє собою п’яткова шпора? Це сильна біль у п’яті, яку дає кісткове утворення в п’яті. Це поширене захворювання, яким людство розплачується за поліпшене харчування. Сучасне життя всіх робить чревопідлабузниками, а це смертний гріх по Біблії. Наслідки надлишкового харчування — зайву вагу та порушення обміну. Зокрема порушення водно-сольового обміну веде до утворення п’яткової шпори. Ще одна група ризику цього захворювання — спортсмени з їх підвищеними навантаженнями на суглоби. І найчисленніша група людей, які ризикують захворіти п’яткової шпорою — це жінки, що зловживають високими підборами, особливо в зрілому віці.


Наша офіційна медицина лікує п’яткові шпори найсучаснішими засобами — медикаментозними і фізіотерапевтичними процедурами, а також хірургічними операціями. Але особливих успіхів у порівнянні з народною медициною не домоглася. Навпаки, можна сказати, що вилікувати п’яткову шпору засобами народної медицини можна менш шкідливими способами для організму, ніж медикаментозне зняття больових симптомів.

Як вилікувати п'яткову шпору народними засобами

Як вилікувати п’яткову шпору народними засобами? Найдавнішим методом народної медицини для зняття больового синдрому і запалення п’яткової шпори можна вважати прикладання медичної жовчі. Наші предки з куди більшим успіхом користувалися жовчю ведмедя, та де ж її тепер знайдеш, тому народ лікується медичною жовчю свиней. Не відразу і зрозумієш — це спосіб офіційної медицини або народної медицини. Однак, терплячі, багатоденні компреси медичної жовчі дають ефект і біль надовго йде.

Прикладання медичної жовчі
Прикладання медичної жовчі — найдавніший метод народної медицини для зняття больового синдрому і запалення п’яткової шпори

Є ще дві речовини, які дуже поважає народна медицина — це скипидар і йод, вони допомагають за 2 тижні. Для скипидару компрес не потрібен, достатньо натерти п’яту скипидаром або сумішшю скипидару з оцтом в пропорції 4:1 і надіти шкарпетки, але ноги тримати в теплі.

Хороший і безпечний ефект дає десятиденне застосування йодної сітки на п’яту, після чого потрібно надіти шкарпетки і полежати в теплі.

Є незрозумілий, але ефективний засіб — це мед з тістом. Потрібно змастити п’яту медом і наліпити тісто, накрити стопу поліетиленом і надіти шкарпетку. Це денний компрес, а не нічний, потрібно рухатися, допомагає через два місяці. Набагато швидше допомагає нічний компрес з меду і свіжого капустяного листа.

Є ще дві рослини, які допомагають зняти біль при п’ятковій шпорі. Це редька і подорожник. Редьку треба добре вимити і натерти на тертці з шкіркою. Кашку накласти на бинт, забинтувати п’яту і надіти шкарпетку. Це нічний компрес, потрібен спокій. Свіже листя подорожника потрібно прикласти до п’яти, забинтувати і носити, поки не зів’януть. Це денний компрес, потрібен рух. Курс лікування такими методами — 14 днів.

при лікуванні п'яткової шпори народними засобами
Компреси з листя подорожника і редьки дуже ефективні і дієві при лікуванні п’яткової шпори народними засобами

Зараз дуже модні содові ванни. Допомагають і вони зняти больовий синдром і запалення п’яткової шпори. Рецептура цих ванн така: в трилітровий таз гарячої води додається столова ложка соди і 15 крапель настойки йоду. Після десятихвилинної ванни потрібно потримати ноги в теплі.

Добре знімає больовий синдром засіб китайської народної медицини — пластир для лікування п’яткової шпори, який можна придбати в аптеках. До його складу входять екстракти рослин, частина з яких наша медицина не застосовує і всюдисущий борнеол, протизапальний засіб, який китайська народна медицина дуже поважає.

Це найпоширеніші засоби народної медицини, якими можна вилікувати п’яткову шпору і найбезпечніші. Існує ще безліч рецептів з агресивними речовинами, які можуть дати ефект, але з можливими ускладненнями.

Рекомендуємо Вашій увазі корисне відео про те, як вилікувати п’яткову шпору:

 
 
Top