Як визначити застуда чи грип

Якщо вранці Вас замучив кашель або головний біль, піднялася температура і болять м’язи, ви повинні знати, як за цим симптомам визначити – це застуда чи грип.
Застуда повільно розвивається, на кілька днів погіршується Ваше самопочуття і дає відчуття слабкості. Грип ж, навпаки, діє набагато швидше, виводить організм з ладу від декількох днів до декількох тижнів, а також, нерідко, може призвести до тяжких ускладнень. Запущені випадки, в основному, закінчуються пневмонією та госпіталізацією.

Як визначити застуда чи грип

Симптоми застуди

Біль у горлі, яка триває два-три дні, є першим симптомом застуди. Закладеність носа, рінорея і кашель тривають від 4 до 5 днів. Також можлива невисока температура, в основному, у дітей, так як вони більш схильні до простуди та всіляких захворювань, ніж дорослі.

Симптоми застуди

Під час застуди перші кілька днів з носа виділяється водянистий секрет – це сигнал організму про можливе вірус всередині людини.

Пізніше виділення темніють, стають густішими, але не є бактеріальною інфекцією. Існує кілька сотень вірусів, які можуть викликати застуду.

Тривалість симптомів

Перші дні два-три Ви – переносник заразної інфекції на оточуючих і можете передати вірус людям, з якими ви контактуєте. У цей час потрібно якомога більше відпочивати і залишатися вдома, щоб не заразити інших.

Тривалість симптомів

До антибіотиків варто вдатися лише в тому випадки, якщо застуда не відступає більше тижня. Якщо симптоми проходять швидко, без ускладнень – це застуда, якщо ж виникають ускладнення – це алергія або синусит.

Симптоми грипу

На відміну від розглянутої вище звичайної застуди, симптоми грипу наростають швидше, у зв’язку з чим, миттєво виникає лихоманка, головний біль та біль у горлі, закладеність носа, кашель і ломота м’язів.

Пневмонія – найбільш поширене явище грипу, яке може супроводжуватися задишкою або рецидивуючою лихоманкою.

Симптоми грипу

Щоб визначити грип у Вас чи застуда, часті підвищення температури вище 38, 4С° виникають при грипі внаслідок активізації вірусів.

Так, як грип має схожість з банальною застудою, слід звернути увагу на загальний стан хворого, а саме на наявність ломоти в тілі і м’язах, яка характерна при грипі.

Top