Як зробити настоянку прополісу в домашніх умовах — на горілці, спирту або воді

Настоянка прополісу славиться своєю чудодійністю і простотою приготування. Зробити настоянку прополісу в домашніх умовах може кожен, адже все, що вам необхідно для цього — декілька інгредієнтів, які дуже легко дістати на кухні будь-якої хазяєчки. Чи, на крайній випадок, завжди можна відлучитися в найближчий магазин.


Існує одна особливість прополісу: річ у тому, що при дії на нього спиртовмісними рідинами, корисні речовини, які містяться в прополісі, посилюють свої лікувальні властивості. Саме тому спиртова настоянка прополісу вже не перший рік використовується для кашлю, запалення суглобів, шлунку, а також інфекційних і простудних захворювань. Ми пропонуємо узяти на озброєння дещо найбільш ефективних і простих рецептів, за допомогою яких можна легко приготувати такі корисні ліки самому.

Рецепти приготування настоянки прополісу

Існує декілька поширених рецептів, завдяки яким приготування настоянки прополісу здасться вам зовсім простим і легким зайняттям. При готуванні слід заздалегідь знати, для чого ви готуєте таку настоянку.
Якщо ви збираєтеся лікувати нею свої недуги, то склад настоянки прополісу відрізнятиметься від тієї, яку ви б готували дитині. Саме тому ми пропонуємо вам два рецепти.

Як зробити настоянку прополісу в домашніх умовах - на горілці, спирту або воді

На горілці або на спирту

Перш ніж робити настоянку прополісу на горілці або на спирту, головний інгредієнт ліків слід на якийсь час відправити до морозилки.
Коли прополіс затвердіє, з ним легше працювати. Ну, а після цього можете починати готувати настоянку таким чином:

 • Заморожений прополіс натріть на дрібній терці і пересипте стружку в пляшку або у банку.
 • У ту ж ємність заливайте високо градусний спирт(краще всього підійде 96-градусний) або, виходячи з пропорції сто мілілітрів на десять грамів прополісу.
 • Герметично закрийте банку або пляшку і настоюйте в темне місце.
  Процес настоювання повинен тривати не менше десяти днів.
 • Не забувайте струшувати ємність з настоянкою прополісу хоч би один раз в день.
 • Коли ліки настоюються, необхідно відфільтрувати за допомогою марлі, складеної в декілька шарів, і поставити в холодильник на годину.
 • Після того, як настоянка трохи охолодиться, її можна застосовувати за призначенням.

Необхідно помітити, що готувати настоянку прополісу можна на горілці або спирту, в якому значно менше градусів, проте, чим вище буде градус ліків, тим ефективніше вони допоможуть в лікуванні захворювань шлунку, а також інфекційних і простудних захворювань.
Дітям небажано приймати високо градусну настоянку, щоб не зашкодити дитячому організму. Для дітей існує інший рецепт приготування настоянки прополісу, яка готується на воді. Детальніше про рецепт у відео нижче.

Як зробити настоянку прополісу в домашніх умовах - на горілці, спирту або воді

Настоянка прополісу для дитини

Для дитини не підійде спиртова настоянка прополісу, тому доцільно буде приготувати такі ліки на воді. Зробити це дуже просто в домашніх умовах, проте, не забудьте, що зберігати настоянку прополісу, приготовану на воді, можна не більше трьох днів. Процес її приготування виглядає таким чином:

 • Візьміть якісний прополіс і подрібніть його за допомогою терки або ножа, а стружку пересипте у банку.
 • Залийте подрібнений прополіс 100 мілілітрів теплої води і накрийте місткість кришкою.
 • Настоюватися водна настоянка прополісу повинна не менше доби, після чого її можна давати дитині.

Якщо ви користуєтеся настоянкою прополісу для лікування інфекційних або простудних захворювань спільно з медикаментами, то слід знати, що приймати ліки треба тільки через дві години після прийому антибіотиків, щоб не зашкодити організму.
Крім усього іншого, можете додавати в настоянку прополісу невелику кількість морської солі. Такі ліки стануть відмінною заміною краплям для носаі швидко позбавить від нежиті.

Протипоказання

Як і у будь-яких інших ліків, у настоянки прополісу є протипоказання, яких необхідно дотримуватися, щоб не завдати шкоди організму.
В першу чергу необхідно помітити, що настоянка прополісу використовується як додатковий метод лікування, тому припиняти прийом прописаних лікарем медикаментів не слід.
Заборонено давати настоянку з прополісу і спирту дітям до 10 років, а настоянку прополісу на воді — дітям до трьох років. Якщо ви застосовуєте ліки зовнішньо, то цих рекомендацій можна не дотримуватися.
Крім усього іншого, перед прийомом настоянки прополісу, приготованої в домашніх умовах, необхідно упевнитися в тому, що у вас немає алергії на продукти бджільництва. При гіпертонії треба приймати такі ліки з обережністю.
У усіх інших випадках дуже бажано радитися з лікарем перш, ніж почати застосування засобу.

Як зробити настоянку прополісу в домашніх умовах - на горілці, спирту або воді

Відео матеріали

 
 
Top