Ялиця – корисні та лікувальні властивості

Ялиця – корисні та лікувальні властивості

Ялицю називають одним з найбільш корисних дерев. Препарати з її екстрактами використовуються при ревматизмі, запальних процесах, хронічної та гострої серцевої недостатності, а також при інфекційних захворюваннях.

Ялицеве масло застосовується для лікування радикуліту, невралгії та міозитів, для зупинки кровотеч і загоєння ран. Ялицевий банний віник використовують не тільки за прямим призначенням, але і як інгалятор: пар здатний вибивати з гілки ефірне масло, що потім вбирається в легені і шкіру. Також гілками запасаються на зиму для прийняття ванн.

Хвоя ялиці через вміст вітаміну С відома як антицинговий засіб. Лікувальні властивості ялиці також проявляються в зменшенні набряклості і болю при остеохондрозі, а також протизапальній дії. Кажуть, що ефірна олія підсилює гостроту зору, коли очі втомлюються. Інколи його використовують для лікування безсоння, так як засіб благотворно впливає на нервову систему, омолоджує весь організм і добре розслабляє м’язи.

Ялиця — лікарські форми

У медицині застосовується переважно ялицеве масло, що являє собою прозору, безбарвну або світло-жовту рідину з характерним смолистим запахом. Масло міститься в ялицевих лапках і молодих гілках, що служать основною цілющим сировиною. З масла ялиці добувають камфору, що використовується в медицині при серцевій недостатності.

Ялиця - лікарські форми

Застосовують і смолу ялиці, яку збирають з кори дерев. Смолу змішують з жовчу кабана чи ведмедя і застосовують при хворобах шлунка. Для цілющих ванн та інгаляцій заготовляють гілки, які відрізняються високою бактерицидною активністю. Приміром, внесені до приміщення гілочки ялиці роблять повітря майже стерильним.

Ялиця — рецепти

Для лікування радикуліту, плекситу, інших захворювань периферичної нервової системи варто втирати в область попереку кілька крапель ялицевої олії. Перед процедурою зайвим не буде прийняття гарячої ванни. Курс лікування складається з п’ятнадцяти процедур.

Ялиця - рецепти

Щоб зняти гострий зубний біль, потрібно змочити олією вату, прикласти її до зуба і тримати близько 20 хвилин. Через півтори години можна повторити процедуру. При пародонтозі слід робити двадцять аплікацій з смерековим маслом: шматочок бинта змочити засобом і прикласти на 15-20 хвилин до ясен.

При ангіні дві краплі чистого ялицевого масла потрібно капнути на запалені гланди. Подібну процедуру рекомендується робити в день декілька разів, через кожні 4 години. При бронхіті і пневмонії хороший ефект відзначений після обтирань тіла маслом і інгаляцій: в емальовану миску налити окріп і 3 краплі олії, накритися ковдрою з головою і дихати 10-15 хвилин.

Ялиця — протипоказання

Використовувати препарати з екстрактом ялиці і ефірне масло заборонено при гострому запаленні нирок і вагітності, тому що ялиця здійснює на плід токсичну дію.

 
 
Top