Застосування валеріани, настоянки і таблеток

Валеріана — популярна трава, яка покращує настрій і знімає головний біль. Різні компоненти, які містяться в корені валеріани, відповідають за специфічний запах і сильні седативні властивості цієї трави. Корінь валеріани діє як сильний заспокійливий ефект на центральну нервову систему.


Валеріана родом з Європи і Північної Азії. У дикому вигляді вона росте у вологих місцях і культивується в Центральній і Східній Європі. Ця трава росте навесні, а коріння і кореневища валеріани збирають восени.

Валеріана є ефективним засобом в лікуванні нервозності

Валеріана є ефективним засобом в лікуванні нервозності, занепокоєння і проблем зі сном, пов’язаних з неврозом. Валеріану можна використати в різних формах, наприклад у вигляді чаю, настоянки, екстракту, капсул або пігулок. Не спостерігається яких-небудь побічних ефектів у використанні валеріани або протипоказань до її застосування, хоча є окремі випадки проблем з шлунком і головного болю.

Застосування валеріани

Валеріану дуже широко застосовують в медицині. Пояснюється це її унікальним складом. Валеріана містить ефірні олії, алкалоїди, органічні кислоти, терпени.

Застосування валеріани

Захворювання, пов’язані із стресом

Валеріана зменшує нейронну гіперактивність, заспокоює і в той же час збільшує розумову активність і концентрацію. Валеріана ефективна, майже, при усіх недугах, спровокованих стресом.

Тривога і безсоння

Багато симптомів неврозу, у тому числі панічні атаки, прискорене серцебиття, пітливість можуть бути зменшені за допомогою валеріани. Валеріана є ефективним засобом в лікуванні безсоння, викликаного неврозом або надмірним нервовим збудженням. Терапевтичні речовини, що містяться у валеріані, можуть понизити збудливість кори головного мозку.

Релаксант

Валеріана розслабляє напружені м’язи і допомагає при астмі, кольках, синдромі роздратованого кишечника, знімає м’язові спазми і менструальний біль.

Високий артеріальний тиск

Валеріана застосовується в комплексі з іншими лікарськими травами для зниження високого артеріального тиску, викликаного стресом і тривогою.

Способи застосування

Її можна приймати у формі капсул або пігулок перед сном, у разі проблем з безсонням. Настоянка валеріани виготовляється на основі спирту і може також застосовуватися перед сном. Валеріану можна поєднувати з мелісою, хмелем. Діти у віці від 6 до 12 років можуть пити половину дози для дорослих.

Валеріану не слід приймати разом з алкоголем

Побічні ефекти і протипоказання

Валеріану не слід приймати разом з алкоголем. Останні наукові дослідження показали, що валеріана не знижує здатність до водіння автомобіля, або при роботі з технікою. Немає відомих протипоказань до застосування валеріани під час вагітності.

 
 
Top