Женьшень звичайний – лікувальні властивості

Женьшень звичайний – лікувальні властивості

Женьшень звичайний або справжній являє собою трав’янисту багаторічну рослину сімейства аралієвих. Досить часто форма кореня має схожість з людською фігурою. Живе до 200-350 років.

Навколишнє середовище

У дикому вигляді женьшень звичайний можна зустріти в Китаї, Кореї, в Приморському краї. Найчастіше цю рослину можна зустріти в широколистяних і хвойних лісах, де зустрічається і кедр. В основному женьшень звичайний росте сім’ями, в яких налічується сто рослин, але можна побачити і одиночні рослини.

Відмінні ознаки женьшеню

Женьшень звичайний має м’ясистий корінь з ароматним запахом. Корінь в діаметрі 2,0-2,5 см, довгасто-циліндричної форми з розгалуженнями — від 2 до 6.
На вершині стебла колотівка з двох-п’яти листків, саме стебло досягає 30-70 см. Листя рослини пальчасто-п’ятскладні, довгочерешкові. Віночок білий або блідо-рожевого відтінку, у нього п’ять пелюсток. Плоди дозрівають у вересні, а головне цвітіння припадає на липень.

Склад женьшеню

 

Склад женьшенюУ коріння, згідно з дослідженнями китайських фахівців, були виявлені такі мікроелементи, як Р, К, Са, Mg, Na, Fe, Al, Si, Ba, Sr, Mn, Ti, а також сірка і фосфор.
Крім того, в корінні були виявлені й інші корисні елементи: вітаміни групи В, крохмаль, слизу, пектинові речовини, дубильні речовини, фітостерини, смоли, тростинний цукор, аскорбінова кислота, алкалоїди, панаксовая кислота, ефірна олія панацеї, у складі яких перебувають сесквітерпени , тритерпенові сапоніни.

Не так давно дослідники виявили в лікарських засобах женьшеню металевий германій або його солі. Вважається, що германій в таких препаратах має велике значення для прояву лікарських особливостей.

Заготівля і сушка женьшеню

Женьшень звичайний зберігають до 5 років. Заготовляють в сушеному і свіжому вигляді. Для цього рослині потрібно особлива обробка. Висушені корені відрізняються жовтувато-білим відтінком, крихкістю.

У китайській медицині застосовують корені рослини старше шести років. Їх очищають після викопування, трохи підсушують, обробляють паром, медом або розчином з цукром і сушать до 1-2 місяців в закритих кімнатах.

Застосування і лікувальні властивості женьшеню

Женьшень найбільш часто використовують в традиційній китайській медицині. Використовують коріння у вигляді пластинок, висушене листя і зацукровані коріння. Крім того, женьшень застосовують і в порошку.

Застосування і лікувальні властивості женьшеню

Ліки, виготовлені з використанням женьшеню, застосовують в першу чергу як тонізуючий засіб, вони підвищують життєву енергію. Рослина володіє антидіабетичними, антитоксиченими, гіпертензивними, афродізіачними, протиалергічними, антитоксичними властивостями. Крім того, він стимулює ЦНС, є адаптогенним, імуностимулюючим, психотонічним засобом. Женьшень позитивно впливає на працездатність і збільшує опірність організму хворобам.

При порушенні мови, слабкості кінцівок призначають препарати з листя женьшеню. Ліки з коріння застосовують при інфекційних психозах, гіпотензії, неврастенії, перевтомі, цукровому діабеті, алкоголізмі, анемії і багатьох інших захворюваннях. Недарма цю рослину називають панацеєю!

Для приготування екстракту з коріння потрібен корінь 40-50 гр, який необхідно подрібнити, залити водою і закип’ятити суміш, поки від рідини не залишиться 50%. Приймають 2 рази на день, вранці і ввечері, по 1 ч. л. до їди.
Порошок з женьшеню звичайного слід приймати три рази на день по 0,25 г. Спочатку потрібно починати з невеликих доз, поступово їх підвищуючи.

 
 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Top