Зірочник — корисні властивості, застосування в лікуванні

Часто, проходячи біля залізниць, або просто на узбіччях автострад, ми помічаємо маленьку рослину з непримітними, на перший погляд, квітками. Але це тільки на перший погляд. Зірочник має слабкі тонкі стебла, вони дуже ламкі і лежать, частково піднімаючись над поверхнею землі.

Такі стебла покриті маленькими волосками, що густо закутують усе стебло. Листя явно вираженої яйцевидної форми, загострене на краях. Квіти зірочника мають довгі квітконіжки, пелюстки розділяються глибоко на дві частини, завжди ніжного білого кольору в п’яти екземплярах. Досить цікавий плід зірочника. Це продовгувата коробочка, часто схожа на яйце, має багато насіння тих, що нагадують нирки.

Зірочник легко побачити в період з травня по серпень

Зірочник легко побачити в період з травня по серпень, він цвіте і активно плодоносить по кілька разів за сезон. Плоди найчастіше помітні у вересні. Ця рослини є активним медоносом, тому для людини має велике значення.

Лікувальні властивості зірочника

Люди давно вивчили і стали використовувати корисні властивості зірочника. Часто його застосовують в народній медицині, як знеболюючий засіб, як заспокійливе для нервової системи. Також він має протизапальну, кровоспинну дію. Поширено використання зірочника, як антисептику.

Лікувальні властивості зірочника

Усі ці цінні властивості проявляються завдяки речовинам, що утворюються в стеблах і листі рослини. Тому в основному збирають наземну частину зірочника. До її складу входять такі речовини, як:

  • вітамін Е;
  • вітамін С;
  • вітамін К;
  • каротин;
  • багато ефірних олій;
  • сінапова кислота;
  • багато солей калію і хлору.

Зірочник містить велику кількість макроелементів : кобальт, мідь, магній, залізо, які потрібні будь-якому організму. До складу входять і тритерпенові сапоніни, алкалоїди, ліпіди, флавоноїди.

Для того, щоб усі ці речовини збереглися в рослині, треба правильно збирати і зберігати зібрані рослини. Збір проходить під час активного цвітіння.

Застосовують зірочник всередину у вигляді настою

Способи застосування

Застосовують зірочник всередину у вигляді настою, а зовнішньо — у вигляді компресів, примочок при вугровому висипі, фурункулах, зобі. Часто приймають ванни, з настою зірочника, для заспокоєння болю при ревматизмі, подагрі або міозитах, артритах, розтягуваннях м’язів, при гноїнні ран. Ванна добре допомагає при нервових розладах, як заспокійливий засіб.

Настої, які вживають всередину, активно використовувалися раніше для лікування таких захворювань, як епілепсія, набряки, гіпертиреоз, гіповітаміноз, при хворобах легких, при сердечних болях, захворюваннях шлунку або жовчного міхура, при цирозі печінки, ентероколіті і інших.

Але варто згадати, що зірочник або, як вона називається в народі, мокрець, дуже отруйний, тому слід бути дуже акуратним при приготуванні і застосовувати засоби на його основі обережно.
Таким чином, побачивши маленьку непоказну квіточку не варто знищувати іі, адже ця маленька квітка здатна допомогти людині більше, ніж найкрасивіша троянда.

 
 
Top