Зоб щитовидної залози: симптоми і лікування народними засобами

Струма або зоб — це патологічне збільшення в об’ємі тканини самої залози, функція її при цьому може бути підвищеною, зниженою або залишатися незмінною, що визначається виміром концентрації гормонів в плазмі крові(тироксину і трийодтироніну). Цей орган розташовується спереду трахеї, на рівні її других і третіх кілець нижче щитовидного хряща. Сама залоза складається з двох основних доль і перешийка, зовні нагадуючи метелика.

Щитоподібна залоза (ЩЖ) має незначні розміри, але при цьому робить значний вплив на різні функції організму : регулює обмінні процеси, стан серцево-судинної і статевої систем, грає велику роль у формуванні імунної системи. Тому важливо знать, що є зобом щитовидної залози : симптоми і лікування народними засобами.

Основні види струма щитоподібної залози

Зоб щитовидної залози: симптоми і лікування народними засобами

    • Дифузний. Коли відбувається нерівномірне і поширене ураження тканини залози.
    • Вузловий: характеризується утворенням нових вузликів в товщі доль ЩЖ.

Детальніше про вузловий зоб щитоподібної залози, його симптоми і лікування народними засобами читайте в цій статті.

  • Багатовузловий.
  • Змішаний, коли є ознаки як дифузного, так і осередкового ураження.

По функціональному стану щитоподібної залози розрізняють такі види зобів

  • Еутіреоідний (функція залози не порушена, концентрація гормонів в крові достатня).
  • Гіпотіреоідний (здатність органу до утворення гормонів понижена).
  • Гіпертиреоїдний (в даному випадку навпаки — залоза у великій кількості утворює свої гормони, що також згубно впливає на організм).

До причин, здатних привести до розвитку патологічних станів ендокринної системи відноситься : недолік вступу йоду в організм з водою і продуктами, часті стреси, порушення стану гормонального фону, обтяжена спадковість, істотне зниження опірності організму і пухлинні процеси.

Зоб щитоподібної залози: симптоми і лікування народними засобами

Зоб щитовидної залози: симптоми і лікування народними засобами

При гіперфункції органу, як щитоподібна залоза, людина може бути дратівливою, в різній мірі нервозною, спостерігається тремтіння в руках. Окрім цього з’являється прискорене серцебиття, посилена пітливість, часті рідкі випорожнення. Хворого турбує підвищена температура тіла за відсутності інших причин, виражена втрата ваги при нормальному апетиті.
Симптоми зобу зі зниженою функцією органу протилежні: характерна депресія, знижена температура тіла, безсоння, зниження пам’яті і лібідо, брадикардія, закрепи і виражена набряклість.

 
Візуально визначне збільшення шиї відбувається вже при значних розмірах щитовидної залози(при зобі 2-3 міри).
При діагностуванні початкових стадій зобу ЩЖ, наявності характерних ознак, можна ефективно лікувати його народними методами: рекомендується приймати картопляний сік по 500 мл тричі в добу за півгодини до вживання основної їжі, упродовж трьох тижнів; регулярно їсти ламінарію — морську капусту, як мінімум, 30 днів.

 
Хорошим народним засобом буде відвар з вишні, а саме з її гілочок: вимагається подрібнити приблизно 100 грам гілок молодої вишні з бруньками, що майже розкрилися. Суміш залити ½ літра води і прокип’ятити 35-40 хвилин. Після того, як температура відвару буде понижена до кімнатної, приймати його треба по чотири десертних ложки. Тривалість прийому від двох, трьох до чотирьох раз на добу перед їдою, впродовж одного місяця.

 
Для уповільнення зростання саме вузлового зобу — добре допоможуть настоянки, приготовані з волоських горіхів. Для приготування необхідно подрібнити близько 45 молодих очищених горіхів і покласти їх у будь-яку скляну тару, після чого залити спиртом в об’ємі 100 мл і будь-яким медом. Після того, як суміш настоюється упродовж тридцяти діб, слід випивати її по чайній ложечці, не більше чотирьох разів за добу, бажано запиваючи молоком.

 
З метою профілактики захворювань щитовидної залози пропонується вживати продукти, що містять в собі йод(морепродукти, яловичина, горіхи, зернові культури), вітаміни В, Е(печінка, бобові, фундук, гречка, зелень, льняна олія, шипшина, горошок).

 
Таким чином, ця стаття на тему: зоб щитовидної залози симптоми і лікування народними засобами, допоможе заспокоїти себе у занепокоєнні проявів патології цього органу, порадить які народні рецепти допоможуть в лікуванні на початкових стадіях.

 
 
Top